Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 lis 2016, 12:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2008, 13:40
Posty: 2720
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
ObrazekDrodzy czytelnicy!
Z (nie)małym poślizgiem, już niebawem wystartuje konkurs z okazji ósmych urodzin portalu, w którym będziecie mogli wygrać atrakcyjne nagrody, w tym - Serwer NAS Synology Diskstation DS216+! Nagrody trafią do 8 osób, Ty też możesz wygrać! Startujemy w środę 14 grudnia. Szczegóły w rozwinięciu newsa.

-> Czytaj pełen tekst artykułu....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2016, 11:40 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:07
Posty: 115
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 17 raz
Czekamy z niecierpliwością na wyniki :-) Kurde ostatnie pytanie były zaskoczeniem (pora). :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2016, 15:01 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 13 lis 2016, 18:52
Posty: 7
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Istotnie poziom trudności (a raczej czasu wyszukiwania) wzrósł nieziemsko :D No chyba że ktoś siedzi w chmurze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2016, 15:13 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 14 paź 2014, 00:35
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
mjanik pisze:
Istotnie poziom trudności (a raczej czasu wyszukiwania) wzrósł nieziemsko :D No chyba że ktoś siedzi w chmurze.


Liczba nagród oraz ich wartość wzrosła, stąd też pytania poszybowały do góry :).
Ręka do góry, kto wczoraj nie spał? :)

Ps. Czekamy na wyniki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2016, 16:30 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 mar 2009, 17:20
Posty: 33
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Ja się zagapiłem, jednym okiem czatowałem na pytania, a drugim odrabiałem zaległości serialowe. Nagle widzę pytanie 5 :D I odpowiedziałem wpierw na piąta a następnie na czwarte, coś czuje, że to mnie zgubiło :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2016, 17:24 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lis 2008, 22:13
Posty: 2760
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 3 raz
Dziś wieczorem pojawią się odpowiedzi na pytania (nie szybciej niż o 20:00) bo z tego co wiem Piotrek teraz jest poza zasięgiem ;) Jak nie będzie wątpliwości/sporów to jutro wczesnym popołudniem pojawi się lista laureatów.

_________________
Ladnscape photography - moja druga pasja :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2016, 19:34 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 23 lis 2013, 14:29
Posty: 5
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
A ja ostatnie odpowiedzi wysłałem z prywatnego e-maila, wcześniejsze z firmowego. Nie podałem w nich też mojego nicka z forum, czy to znaczy, że zostałem skreślony?

_________________
marjush


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2016, 22:58 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Poniżej odpowiedzi na pytania konkursowe.

Na ewentualne uwagi czekamy do jutra, do godziny 12:00.

Lista laureatów zostanie opublikowana jutro po południu.


Pytanie 1:
Pierwsze pytanie dotyczy głównej nagrody. Tuż po tym jak otrzymaliśmy do testów DS216+, firma Synology, w pewnym stopniu została 'zmuszona' do upgrade'u serwera i wprowadziła do oferty DS216+II. Podaj czym różni się DS216+ od DS216+II.

Odpowiedź:
DS216+ i DS216+II różnią się procesorem. Pierwotnie NAS wyposażony był w Celeron N3050. Intel zaprzestał produkcji Celeron N3050 i wprowadził na rynek Celeron N3060, tym samym Synology z nowym procesorem dla rozróżnienia w nazwie posiada "II".

Pytanie 2:

Jakie możliwości daje funkcja ReadySHARE dostępna na routerach NETGEAR?

Odpowiedź:
Funkcjonalność ReadySHARE, dostępna w wielu routerach NETGEAR, pozwala na rozszerzenie funkcjonalności routera o m.in.:
- Udostępnianie - zapisywanie, zabezpieczanie i udostępnianie rodzinnych plików
- Przesyłanie strumieniowe - łatwe odtwarzanie plików multimedialnych na telewizorach, konsolach i odtwarzaczach multimedialnych
- Drukowanie - możliwość bezprzewodowego drukowania z wielu urządzeń

Ponadto ReadySHARE Vault zapewnia automatyczne tworzenie kopii zapasowych z komputerów PC.


Pytanie 3:
Odpowiedz na poniższe pytania, mając na względzie najnowszą wersję VMware Virtual SAN (VSAN)
- Podaj minimalną i maksymalna liczbę hostów ESXi w klastrze VSAN
- Podaj minimalną liczbę hostów ESXi w klastrze VSAN potrzebną na konfigurację RAID 6
- Podaj jedną nową funkcjonalność dostępną w edycji Advanced a niedostępną w edycji Standard
- Podaj jedną nową funkcjonalność dostępną w edycji Enterprise, a niedostępną w niższych edycjach

Odpowiedź:
Minimalna liczba hostów w klastrze - 2, maksymalna - 64
Minimalna liczba hostów ESXi w klastrze potrzebna do konfiguracji RAID 6 - 6
Nowe funkcjonalności w edycji Advanced/Enterprise - Deduplikacja i Kompresja oraz Erasure Coding
Nowa funkcjonalność w Enterprise - QoS - IOPS Limits

Uwaga! To pytanie wzbudziło wątpliwości u dwóch osób. Jak się okazuje zasadne, gdyż tak to bywa, że skrót myślowy układającego pytanie nie wyrażony na piśmie może nieco zmylić :/

Pytanie zostało nieco uproszczone, gdyż układający je ;) miał na myśli wersję 6.1 vs 6.2/6.5. VSAN 6.5 potraktowana została w tym wypadku jako wersja nie wnosząca istotnych zmian do samej architektury VSAN, gdyż jej wydanie zostało wymuszone niejako przez konieczność zachowania kompatybilności z vSphere 6.5 i właśnie wszelkie nowości odnoszą się bardziej do usprawnień vSphere a nie 'rdzenia' VSAN.

Pytanie 4.
Podaj nazwy usług, dostępnych odpowiednio, w chmurach Amazon AWS i Microsoft Azure, pozwalających na:

a) Tworzenie i zarządzanie środowiskiem opartym o kontenery
b) Przechowywanie dużej ilości danych na potrzeby Big Data
c) Korzystanie z klastrów Hadoop
d) Wieloskładnikowe uwierzytelnianie

Odpowiedź:
a) wystarczyło podać po jednej z usług
AWS - Amazon EC2 Container Service (ECS) / Amazon EC2 Container Registry (ECR)
Azure - Azure Container Registry / Azure Container Service
b)
AWS - Amazon Simple Storage Service (S3)
Azure - Azure Data Lake Store
c)
AWS - Amazon Elastic MapReduce (EMR)
Azure - Azure HDInsight
d)
AWS - AWS Multi-Factor Authentication (MFA)
Azure - Azure Multi-Factor Authentication

Pytanie 5.
Wymień typy/rozszerzenia plików związanych z maszyną wirtualną w Hyper-V v3 (2012). Krótko je scharakteryzuj - w sumie wystarczy jedno słowo dla każdego typu.

Odpowiedź:
VHD/VHDX - pliki dysków wirtualnych
XML - konfiguracja maszyny wirtualnej
BIN - miejsce przechowywania migawek
VSV - zapis stanu
AVHD/AVHDX - migawki, po jednej dla każdego dysku

Ponadto we wszelkich opisach i literaturze często pomijane są (dlatego też akceptowaliśmy nieuwzględnienie ich w odpowiedzi) - plik inteligentnego stronicowania (Smart Paging) oraz plik dziennika funkcji Hyper-V Replica.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 gru 2016, 15:30 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lis 2008, 22:13
Posty: 2760
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 3 raz
@marjush
Bez obaw. Jeśli odpowiedziałeś poprawnie to pytanie będzie zaliczone. Zapis regulaminowy miał na celu zminimalizowanie sytuacji, w której ktoś wysyła odpowiedzi z różnych e-maili, podpisując się raz imieniem, raz nickiem z forum itp... bo to utrudnia zliczanie punktów. Ale zachowujemy zdrowy rozsądek.

_________________
Ladnscape photography - moja druga pasja :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 gru 2016, 15:33 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lis 2008, 22:13
Posty: 2760
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 3 raz
wasiela pisze:
Liczba nagród oraz ich wartość wzrosła, stąd też pytania poszybowały do góry :)


W dużej mierze od Was (forumowiczów, czytelników) zależy to czy będą kolejne konkursy, może nawet częściej niż z okazji urodzin..., by ten nie był ostatnim, i w końcu to by kolejnych pojawiały się również atrakcyjne nagrody :-)

_________________
Ladnscape photography - moja druga pasja :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl