Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 kwie 2010, 15:27 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:13
Posty: 9
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam

Przegladajac forum jakos nie natrafilem na nic co wspominaloby o Solaris Zones - tak z ciekawosci chcialem zapytac czy ktos z tu obecnych na tym pracuje?

Mam pare systemow na tym postawionyc i musze przyznac ze dziala bardzo dobrze a do tego jest dostarczane natywnie z Solarisem i Open Solarisem. Zastosowanie kontenerow pozwala bardzo latwo uzyskac konfiguracje gdzie na jednym serwerze dziala jedna aplikacja - bez dokladania sprzetu i ogromnego kosztu w sensie zasobow (dysk, RAM, itp - jak to ma miejsce w ESX(i) i spolce).

Pozdrawiam
tqm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 kwie 2010, 16:26 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 15 lip 2009, 10:52
Posty: 16
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
W poprzedniej firmie w której pracowałem wykorzystywano wirtualizację na OpenSolaris, jednak za dużo na ten temat nie mogę powiedziec gdyż nie byłem bezpośrednio odpowiedzialny za administrację tymi serwerami. Z tego co widziałem podczas testów i opinni kolegów rozwiązanie warte rozważenia podczas wdrażania wirtualizacji. Szkoda że wirtualizacja na Solarisie jest tak slabo rozreklamowana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 kwie 2010, 20:23 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 15 sty 2009, 00:46
Posty: 118
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 4 raz
Wirtualizacja pod Solarisem, zeczywiscie jest warta uwagi, niestety zbyt slabo rozreklamowana jak zwrocil uwage Zazin. A stosunek do projektu prezentowany przez Oracle na pewno w tym nie pomoze :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 cze 2010, 02:06 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 13 kwie 2010, 23:13
Posty: 9
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Niestety... Oracle dalo ciala na calej linii, na poczatek zmieniajac licencje na samego Solarisa ktory do tej pory co prawda wymagal rejestracji ale byl darmowy. Ciekawe co zrobia teraz z VirtualBox'em ktory tez do nich nalezy.

No coz... zobaczymy co przyniesie najblizsza przyszlosc :-/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl