Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 lip 2010, 14:00 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 cze 2010, 23:00
Posty: 9
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Mam pytanie potestowałem trochę xenserver a teraz chciałem zerknąć na vmware ESXI - z tego co wiem jest on darmowy ale czy darmowe (przynajmniej w jakieś części) jest też oprogramowanie do zarządzania coś jak Xencentre ? wogóle to także pytanie o xenserver czy jest on darmowy bez limitu czasowego (włącznie z xencentre) ? - bo licencja zauważyłem jest przyznawana na określony czas .

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 lip 2010, 21:52 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
Mam pytanie potestowałem trochę xenserver a teraz chciałem zerknąć na vmware ESXI - z tego co wiem jest on darmowy ale czy darmowe (przynajmniej w jakieś części)

W wersji darmowej ESXi nie masz takiego odpowiednika. Tak jak Citrix XenCenter jest darmowy, to VMware vCenter dostepny jest w komercyjnej wersji ESX, lub po wykupieniu licencji do ESXi.

Ale możesz zapoznać się z VMware Go. powinno wystarczyć, popatrz na dzisiejszego newsa ;) http://virtual-it.pl/aktualnosci/1-late ... -esxi.html

Cytuj:
wogóle to także pytanie o xenserver czy jest on darmowy bez limitu czasowego (włącznie z xencentre) ? - bo licencja zauważyłem jest przyznawana na określony czas .

XenServer jak i XenCenter jest darmowy a licencja pobierana co rok, ma słuzyć wyłącznie statystykom, by Citrix mógł sprawdzić ile z zainstalowanych hostów miało charakter testowy a ile jest uzywana po roku...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lip 2010, 14:35 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 cze 2010, 23:00
Posty: 9
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
No właśnie coś przeczytałem na temat tego VMware Go - czy to znaczy że do tej pory nie było darmowego narzędzia do ESXi?

nie używałem go więc nie wiem - możliwe że nie potrzebuje on takiego narzędzia tzn. że łatwo tworzy się nowe maszyny z poziomu ekranu serwera ESXi ?

i jeszcze pytanie czy sam ESXi jest całkowicie darmowy - bez limitu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lip 2010, 17:59 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
VMware Go dostępne jest od sierpnia/września ub. roku. Co do darmowych rozwiązań tego typu, to jest sporo niewielkich aczkolwiek przydatnych rozwiązań firm trzecich. Podstawowe zadania można bezproblemowo wykonać przez interfejs tekstowy. W małym środowisku można sobie doskonale radzić wykorzystując Vmware infrastructure client (vSphere Client).
Co do darmowości. Tak ESXi jest całkowicie darmowy.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lip 2010, 19:33 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 cze 2010, 23:00
Posty: 9
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
vSphere Client jest darmowy ?
a jaka jest różnica w funkcjonalnościach vSphere Client i Xencentre ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 lip 2010, 23:26 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
vSphere Client jest darmowy ?

Tak.
A co do różnicy w funkcjonalności, to raczej nie można mówić o różnicach pomiędzy vSphere Client i XenCenter, a różnicach pomiędzy darmowym Citrix XenServer a VMware ESXi.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 lip 2010, 15:56 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 16 cze 2010, 23:00
Posty: 9
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Washi pisze:
Cytuj:
vSphere Client jest darmowy ?

Tak.
A co do różnicy w funkcjonalności, to raczej nie można mówić o różnicach pomiędzy vSphere Client i XenCenter, a różnicach pomiędzy darmowym Citrix XenServer a VMware ESXi.


no to żeby już ostatecznie wydrążyć temat :) jaka jest praktyczna różnica między XenServer a ESXi ?

na necie widziałem jakieś porównania ale były dość stare jak to ma się do czasów dzisiejszych (słyszałem jedynie że XenServer ma nieco większą kompatybilność z niemarkowym sprzętem) ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 lip 2010, 19:16 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 21 kwie 2009, 22:27
Posty: 9
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Washi pisze:
VMware Go dostępne jest od sierpnia/września ub. roku.

W wypadku Go trzeba pamiętać, że do VMware wysyłane są informacje o naszym środowisku, taka lekka inwigilacja ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lip 2010, 09:04 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 08 lip 2010, 08:53
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam serdecznie.
Co prawda nie mam za duzego doswiadczenia z Xen, ale ESXi jest naprawde swietny.
Co do zarzadzania... to polecam vSphere Client, który przychodzi z ESXi.
Po zainstalowaniu ESXi wejdz na jego strone po IP, np. http://192.188.1.10 (czy jakikolwiek adres mu przypisales podzczas instalacji - management network). Otworzy ci sie interfejs web i bedziesz mogl sciagnac vSphere Client bezposrednio ze swojego nowo postawionego ESXi'a.
VMware Go tez jest znakomity. To taki vCenter dla ubogich ale pozwala na zarzadzanie trzema hostami i jest dostepny przez przegladarke.
Fakt, hosty ESXi musza byc widoczne z internetu, ale wystarczy kilka otwartych portow.

Ja uzywam vCenter Enterprise w firmie i musze przyznac, ze VMware nie ma konkurencji.

Aha, vSphere Client moze ci nie dzialac poprawnie na Windows 7, ale i do tego jest obejscie... :D
Polecam kilka fajnych artykulow na http://www.cloudamo.com
Powodzenia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 lip 2010, 13:38 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
fazi pisze:
na necie widziałem jakieś porównania ale były dość stare jak to ma się do czasów dzisiejszych (słyszałem jedynie że XenServer ma nieco większą kompatybilność z niemarkowym sprzętem) ?

To tak w skrócie, darmowy XenServer ma większe możliwości niż ESXi.

Zarówno darmowy VMware ESXi i Citrix XenServer posiadają takie funkcjonalności jak np.:

- V2V and P2V conversion
- Shared SAN and NAS storage

Dodatkowo XenServer:
- Centralized multi-server management
- Live motion
- Centralized configuration management
- Shared virtual machine template library

XenServer jest mniej kapryśny jeśli chodzi o wymagania sprzętowe.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl