Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 26 wrz 2010, 21:13 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 26 wrz 2010, 20:50
Posty: 6
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Mam ESX v.4.0 (byl instalowany jako trialowy ESX a pozniej zarejestrowany jako ESXi) i chcialem go podniesc do wersji 4.1.
Przeczytalem skromna dokumentacje Vmware i zgodnie z zaleceniem sciagnalem upgrade-from-ESXi4.0-to-4.1.0-0.0.260247-release.zip wylaczylem wm wszedlem w tryb maintenaance.
Nastepnie z CLI zrobilem:
perl vihostupdate.pl --server ip servera --install --bundle sciezka_do_patha --B ESXi410-GA-esxupdate
pomieliło troche no i otrzymalem komunikat:

"no rpm metadata in repodata.."

Byc moze patch ktory sciagnalem umozliwia podniesienie wersji tylko dla architektury ESXi? Czy do "mojego przypadku" powinieniem szukac patcha do ESX? (prawde mowiac juz szukalem i nie znalazlem)
Byc moze bladze, bo na stronie vmware jest informacje ze to ostatni patch do obu architektur itd wiec wywnioskowalem ze powinien byc ok.

Robil ktos taki update? Teoretycznie moge zainstalowac ESXi od nowa ale chcialem uproscic sobie zycie ew. wie ktos w jaki najmniej bolesny i pracochlonny sposob zmigrowac sie z istniejacymi vm-ami na ESXi v.4.1 ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 wrz 2010, 14:03 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:26
Posty: 28
Lokalizacja: Pomorskie miasteczko :)
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Miałem podobny problem, choć nie wiem czy używalem tego samego patcha czy starszej wersji. Skonczylo sie jednak na tym ze zainstalowalem ESXi od nowa i na nowo podpialem wirtualki.

_________________
jeRRy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 wrz 2010, 20:58 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
W ten sposob raczej (pisze raczej bo sam nie prawdzilem) nie zaktualizujesz, ale patrzac logicznie i majac na uwadze roznice w architekturze to ten pliczek sluzy jedynie do update'u ESXi -> ESXi.
Na stronach VMware tez nic nie ma na ten temat. Sam szukalem jakichs opisow ale wszedzie tylko mowa o migracji a dokument oficjalny http://www.vmware.com/files/pdf/techpap ... -Guide.pdf zbyt wiele nie wyjasnia w tej kwestii.

Zatem wydaje sie, ze w tym wypadku 3x Backup ;) a pozniej instalka ESXi i przeniesienie maszyn.

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl