Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 paź 2010, 14:31 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 01 lip 2010, 18:09
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,

Czy ktos probowal zainstalowac/uzywac Hyper-V na sprzecie bardziej desktopowym niz serwerowym?

Chodzi mi konkretnie o AMD Phenom II x6 + plyta glowna przykladowo CROSSFIRE IV. Ewentualnie jakis i7. Ogolnie, WIN2k8 powinien sie zainstalowac ale z racji, ze to sprzet desktopowy - sterownikow pod windows server - brak.

Teoretycznie sterowniki z Win VISTA 64 powinny podejsc no ale wlasnie...to tylko teoria, a jak w praktyce?

Czy bezpieczniej za ta sama cene wziasc cos starego ale serwerowego czy tez mozna zaryzykowac?

Z gory dziekuje za opinie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 paź 2010, 17:02 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 27 maja 2009, 11:04
Posty: 10
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Cytuj:
Czy ktos probowal zainstalowac/uzywac Hyper-V na sprzecie bardziej desktopowym niz serwerowym?

Oczywiście, że próbował.
Cytuj:
Chodzi mi konkretnie o AMD Phenom II x6 + plyta glowna przykladowo CROSSFIRE IV...

Jak tylko można zainstalować Windows Server 2008 oraz płyta i procesor wspierają wirtualizację to bez problemu powinieneś odpalić Hyper-V.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 paź 2010, 17:17 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 26 kwie 2009, 14:26
Posty: 19
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Ja do testów związanych z Hyper-V używam laptopa ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 paź 2010, 17:34 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 01 lip 2010, 18:09
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
A co ze sterownikami? Nie ma problemow? Znaczy glownie chodzi o plyte glowna czy nie bedzie problemow z Hyper-V. Z tego co wiem to wspiera wirtualizacje.

Zawsze pozostaje opcja awaryjna - Windows + virtualne maszyny bez Hyper-V no ale jednak wolal bym Hyper V.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 paź 2010, 18:23 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 26 kwie 2009, 14:26
Posty: 19
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Co do sterowników pod Windows 2008 to z reguły od Visty działają idealnie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 paź 2010, 18:50 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:02
Posty: 77
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
SBS'y do szkolnych pracowni dostarczane są teraz jako zwirtualizowane pod Hyper-V, na komputerach, które z serwerami nie mają nic wspólnego, i najważniejsze nawet to znośnie działa :D

_________________
Shadow-MAN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 paź 2010, 19:35 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7400
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
To ja podpisze się pod tym co w postach powyżej dodając kilka rzeczy.
Jeśli budujesz środowisko testowe to jak najbardziej można oprzeć się o sprzęt desktopowy, ważne by spełniał wyżej przedstawione warunki.

Częścią mojego domowego laba są dwa kompy na Abit KN9 i śmigają, że aż miło,
Jeśli chodzi o notebooki to należy się upewnić że istnieje mozliwość włączenia wirtualizacji w BIOS'ie bo wiele modeli ma tę funkcjonalność zablokowaną.

I jeszcze jedna ważna sprawa jeśli poza hyper-V hciałbyś uruchomić na tym sprzęcie rozwiązania VMware (ESX/ESXi) to już musisz sprawdzić kompatybilnośc komponentów bo tak jak w przypadku hypervisora MS, który nie jest zbyt kapryśny to w wypadku VMware mogą pojawić się problemy jesli niewłaściwie dobierzesz sprzęt.

Co do procesorów to z AMD już każdy wspiera wirtualizacje. Natomiast jeśli wybierzesz Intela to musisz sprawdzić konkretny model.

Kolejna kwestia to stabilność i wydajność. Rozwiązanie desktopowe nie zapewni Ci tego co serwer. Tak więc jeśli ma to być sprzęt do firmy to o składakach należy zapomnieć.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 paź 2010, 22:06 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 01 lip 2010, 18:09
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dziękuję bardzo za pomoc.

W takim razie zdecyduje sie raczej na rozwiazanie desktopowe. Teraz tylko musze przemyslec czy Phenom czy i7, ale pewnie pozostane przy AMD (anoz zachce mi sie bawic w OC ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl