Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 mar 2016, 00:37 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 03 lis 2009, 21:43
Posty: 5
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
lukasbar pisze:
... Natomiast pod wirtualizacje AMD wygrywa - więcej rdzeni, wsparcie dla wszytkich rozszerzeń już od najtańszych modeli

Zgadzam się w z tym w pełnej rozciągłości, nawet duże DC, które handlują mocą obliczeniową często mają farmy serwerów z AMD (oczywiście Opteron) a nie Intel (Xeon).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 mar 2016, 22:23 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 mar 2013, 00:26
Posty: 59
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
Jak chcesz podejżyj mój film jak na AMD stawiałem...

5minut oczekiwania na start...

https://www.youtube.com/watch?v=0iAnX2e89g4

Intel RULEZ for Virtualization !!

_________________
http://wirtualizacja.blogspot.com/

SuperMicro X10SLL+-F/Intel Xeon E3-1231v3@3,4Ghz/SilentiumPC FERA3 HE1224/FractalDesign Define R/Samsung DDR3ECC (4x8GB)/LSI SAS2008/2xWD 10TB/4xHGST 4TB/1x512MB NVME/1xKingstone SSD 128MB


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 mar 2016, 17:25 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 02 mar 2013, 07:49
Posty: 219
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
Franco pisze:
lukasbar pisze:
... Natomiast pod wirtualizacje AMD wygrywa - więcej rdzeni, wsparcie dla wszytkich rozszerzeń już od najtańszych modeli

Zgadzam się w z tym w pełnej rozciągłości, nawet duże DC, które handlują mocą obliczeniową często mają farmy serwerów z AMD (oczywiście Opteron) a nie Intel (Xeon).


Sam administracuje DC... pierwsze slysze :)
Sprawdzone i stabilne rozwiazanie to intel.

lukasbar pisze:
Dlaczego tak uważasz? Z tego co słyszałem to AMD jest właśnie słabe do gier(nie za mocne pojedyncze rdzenie - większość gier nie jest jeszcze przygotowana pod multi-core i nie korzysta z 8 rdzeni AMD), do tego poleca się Intel'a.
Natomiast pod wirtualizacje AMD wygrywa - więcej rdzeni, wsparcie dla wszytkich rozszerzeń już od najtańszych modeli.
Jaki zestaw poleciłbyś przy startowej kwocie powiedzmy 2-2,5k brutto(przy założeniach takich jak wyżej że ramu czy dysku mogę co jakiś czas dokupować)?


Poczytaj rozwiazania vendorow, pod co i jaki hardware pozycjonuja swoje produkty.
Nikt ci nie zabrania amd. Ba mozesz wybrac najnocniejszy model AMD z trylionem corow, ja postawie raptem 4 i moja platforma bedzie wydajniejsza nize twoja z 6 corow ?

Ten sprzet ktory wypunktowales to sprzet gamingowy, nie serwerowy, zatem licz sie z ew problemami ze stabilnoscia i kompatybilnoscia sprzetu.

Cytuj:
AMD FX-4320 Socket AM3+ BOX
Asrock 970M PRO3 AMD 970 Socket AM3+ BOX


Ale jeszcze taka ciekawostka dla ciebie, poszukaj ile ludzi stawia laby na intel i5/i7 ktore sa bardziej dostosowane do pracy (server mode) niz amd, wzledem problemow. Intel po prostu dziala, AMD najwyrazniej za malo sprzetu przerobiles.

Twoj serwer, twoja kasa, AMD jest tanszy od intel stad rozumiem ze wiekszosc ludzi bierze amd a nie intel, aby przyoszczedzic :P

Niemniej jednak fajna inicjatywa, powodzenia :)

_________________
Pierwszy w Polsce projekt o domowym labie :)

http://www.VirtualOlivia.com | fb.com/VirtualOlivia | youtube.com/VirtualOlivia

Problemy z sieciami ? serwrami ? VMware ? Potrzebuje korepetycji z zakresu IT ?
kontakt [at] ines.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 31 mar 2016, 22:30 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 08 wrz 2013, 19:07
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
rufi86 pisze:
Franco pisze:
lukasbar pisze:
... Natomiast pod wirtualizacje AMD wygrywa - więcej rdzeni, wsparcie dla wszytkich rozszerzeń już od najtańszych modeli

Zgadzam się w z tym w pełnej rozciągłości, nawet duże DC, które handlują mocą obliczeniową często mają farmy serwerów z AMD (oczywiście Opteron) a nie Intel (Xeon).


Sam administracuje DC... pierwsze slysze :)
Sprawdzone i stabilne rozwiazanie to intel.

lukasbar pisze:
Dlaczego tak uważasz? Z tego co słyszałem to AMD jest właśnie słabe do gier(nie za mocne pojedyncze rdzenie - większość gier nie jest jeszcze przygotowana pod multi-core i nie korzysta z 8 rdzeni AMD), do tego poleca się Intel'a.
Natomiast pod wirtualizacje AMD wygrywa - więcej rdzeni, wsparcie dla wszytkich rozszerzeń już od najtańszych modeli.
Jaki zestaw poleciłbyś przy startowej kwocie powiedzmy 2-2,5k brutto(przy założeniach takich jak wyżej że ramu czy dysku mogę co jakiś czas dokupować)?


Poczytaj rozwiazania vendorow, pod co i jaki hardware pozycjonuja swoje produkty.
Nikt ci nie zabrania amd. Ba mozesz wybrac najnocniejszy model AMD z trylionem corow, ja postawie raptem 4 i moja platforma bedzie wydajniejsza nize twoja z 6 corow ?

Ten sprzet ktory wypunktowales to sprzet gamingowy, nie serwerowy, zatem licz sie z ew problemami ze stabilnoscia i kompatybilnoscia sprzetu.

Cytuj:
AMD FX-4320 Socket AM3+ BOX
Asrock 970M PRO3 AMD 970 Socket AM3+ BOX


Ale jeszcze taka ciekawostka dla ciebie, poszukaj ile ludzi stawia laby na intel i5/i7 ktore sa bardziej dostosowane do pracy (server mode) niz amd, wzledem problemow. Intel po prostu dziala, AMD najwyrazniej za malo sprzetu przerobiles.

Twoj serwer, twoja kasa, AMD jest tanszy od intel stad rozumiem ze wiekszosc ludzi bierze amd a nie intel, aby przyoszczedzic :P

Niemniej jednak fajna inicjatywa, powodzenia :)



Ok w takim razie co poleciłbyś z sprzętu bardziej serwerowego(w takim razie może być używany) do kwoty powiedzmy 2100 zł o parametrach podobnych do kompa wymienionego w poście?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 kwie 2016, 20:42 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 02 mar 2013, 07:49
Posty: 219
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
lukasbar pisze:


Ok w takim razie co poleciłbyś z sprzętu bardziej serwerowego(w takim razie może być używany) do kwoty powiedzmy 2100 zł o parametrach podobnych do kompa wymienionego w poście?



Ja osobiscie bazuje na plytach glownych firmy supermicro, cena = jakosc jest bezkonkurencyjna.
Miej na uwadze pamiec RAM. Mysle ze obecnie nawet 32 GB nie wystarczy, wiec jak skladasz cos niech to bedzie przyszlosciowy zestaw z conajmniej 64GB ramu ktory mozesz zainstalowac (nie mowie ze odrazu)

Co do procka. I5/i7 sa to desktopy w domowym labie nie wykorzystasz funkcji jakie daja.
Pomysl zatem o Xeon E3v5 (max 64 gb ramu wspiera) chyba ze jestes pewien ze 32 gb starczy, to wiadomo, buduj rozwiazanie pod siebie tylko z glowa :)

pzdr

ps. ew sprawdz DELL T130. Na pokladnie masz juz odrazu Xeon E3v5. Tylko kwestia ramu. Koszt tego towera to 3000-3500 pln mysle...

_________________
Pierwszy w Polsce projekt o domowym labie :)

http://www.VirtualOlivia.com | fb.com/VirtualOlivia | youtube.com/VirtualOlivia

Problemy z sieciami ? serwrami ? VMware ? Potrzebuje korepetycji z zakresu IT ?
kontakt [at] ines.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl