Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 sty 2011, 20:47 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 gru 2010, 12:15
Posty: 11
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Może problem w tym że VB ma wbudowany w siebie serwer DHCP i pozostałe ubuntu pobieraja z niego adresy ??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 sty 2011, 22:40 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:02
Posty: 77
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
marchos87 pisze:
Może problem w tym że VB ma wbudowany w siebie serwer DHCP i pozostałe ubuntu pobieraja z niego adresy ??

Jesli masz sieciówkę w VB ustawioną na NAT to pobierany jes adres z DHCP Virtualboksa, ale jak jest hostonly to nie pobiera.

_________________
Shadow-MAN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2011, 01:47 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 gru 2010, 12:15
Posty: 11
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Już wszystko działa ładnie :)
INTERNET
|
|
VIRTUAL BOX
|
|
|
eth0: 192.168.1.102
LINUKS1
eth1:192.168.0.1
|
|
SWITCH------LINUX2 192.168.0.2
|
|
LINUX3 192.168.0.3


W VirtualBoxie należało ustawić eth0 na NAT eth1 nie na host-only tylko na integral network (wyczytałem z dokumentacji VB'a) w ustawieniach Host-Only maszyny wirtualne komunikują się z komputerami w sieci wewnętrzej w której routerem jest VirtualBox, zmieniając na sieć wewnętrzną VB już jak by nie istniał, przy dobrej konfiguracji serwera DHCP na ubuntu1 wszystko ruszyło, po zastosowaniu skryptu firewall w /etc/init.d/ udało się dostać na hostach ubuntu2 i 3 dostęp do internetu. Jednym słowem mówiąc wszystko działa jak powinno :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2011, 19:28 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:02
Posty: 77
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
Tak typowałem, że to problem po stronie virtualboksa a nie VM. Najważniejsze, że się wyjaśniło ;)

_________________
Shadow-MAN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2011, 20:42 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 gru 2010, 12:15
Posty: 11
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Teraz pytanie z innej beczki,

Ustawienie sieci w pozycje NAT jest skuteczne tylko gdy używamy 1 maszyny wirtualnej ?
Jeżeli chcemy zrobić sieć z kilku komputerów to już nie możemy ustawić tego jako NAT ?

Pytam bo zaciekawiło mnie to, że gdy włączę 3 komputery wirtualne w NAT to każdy ma ten sam adres IP
i nie wiem czy w pracy ująć że NAT stosujemy tylko gdy tworzymy sieć zbudowaną z 1 hosta.

Pozdro ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2011, 20:45 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 gru 2010, 12:15
Posty: 11
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Shadow-MAN pisze:
marchos87 pisze:
Może problem w tym że VB ma wbudowany w siebie serwer DHCP i pozostałe ubuntu pobieraja z niego adresy ??

Jesli masz sieciówkę w VB ustawioną na NAT to pobierany jes adres z DHCP Virtualboksa, ale jak jest hostonly to nie pobiera.


Jeszcze dodam że jak jest host only to pobiera :) Jak jest sieć wewnętrzna (integral network czy jakoś tak) to wtedy nie pobiera


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2011, 22:42 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
marchos87 pisze:
Podrzucie jakiegoś linuxa który się nada do szybkich testów, Raczej nie jst możliwe zeby moj komp stacjonarny uciągnął 4 ubuntu 10.10, próbowałem puppy linux ale z kazdym wyłączeniem nie zapisuje mi sesji, a NND coś nie działa, może macie jakiś pomysł na czym przeprowadzić badania ??

Jeśli nadal masz tego typu dylemat, to może skonfiguruj sobie Virtual Appliance dla VirtualBox'a za pomocą SUSE Studio. Tworząc własną dystrybucje wybierasz tylko niezbędne pakiety, dzięki czemu VM pozbawiona jest zbędnego balastu.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 maja 2011, 21:07 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 gru 2010, 12:15
Posty: 11
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Cześć wszystkim, za 2 tyg obrona :) Projekt Sieci zrobiony, wszystko działa, trochę się ociągałem z pracą inż ale po trudach i znojach czas zakończyć 1 stopień studiów ;)

Mam jeszcze jedno pytanie, jak przy pomocy wiresharka udowodnić że korzystanie z systemu wirtualnego jest bezpieczne i system wirtualny jest odizolowany od systemu fizycznego ?
Mogę w komputerze fizycznym odpalić wiresharka i patrzeć czy jakieś dane z wirtualnego nie przeciekają do fizycznego? No i jakie to dane ? PINGI z protokołu ICMP ?? bo co innego można zobaczyć...
Nie wydaje się to zbyt logiczne jak na test do pracy ? :)

Pozdro dla wszystkich ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 maja 2011, 13:39 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:02
Posty: 77
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
Ogólnie to wirtualną maszynę musisz potraktować jak każdy inny komputer sieci. Wireshark powinien wystarczyć. Wogóle możesz jeszcze poszukać darmowych rozwiązań do pent testów, czy jakichś symulujących ataki itp. Miej na uwadze jeszcze czas obrony, z reguły jest to kilkanascie minut, tak byś zdążył pokazać to co chcesz...

Powodzenia na obronie :)

_________________
Shadow-MAN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 lut 2013, 08:03 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 04 lut 2013, 12:36
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Jeśli to jest OpenSUSE 64-bit to sprawdź jak sprawa wygląda na 32-bit, póki co nic innego mi nie przychodzi do głowy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl