Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 maja 2012, 13:19 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 maja 2012, 12:56
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Komputer: Acer 5820TG z Windows 7 64 - 8 GB RAM.

Jakiś czas temu zainstalowałem VirtualBox a w wersji VirtualBox-4.1.12-77245-Win. Na nim postawiłem Windows 7 64, przydzielając 4,1 GM RAM-u. System wirtualny chodził prawidłowo, nie zauważyłem problemów.

Później pojawiła się aktualizacja VirtualBox-4.1.14-77440-Win - zainstalowałem - nadal wszystko działało prawidłowo.

Wczoraj przy uruchamianiu dostałem informacje, że jest aktualizacja VirtualBox-4.1.16-78094-Win. Pobrałem i zainstalowałem. Od tego czasu wszystko zaczęło się sypać :cry:

Na początek otrzymałem komunikat "VirtualBox can't operate in VMX root mode. Please close all other virtualization programs. (VERR_VMX_IN_VMX_ROOT_MODE)}".

Nie wiedziałem co jest grane - resetowałem kompa, przeinstalowywałem VirtualBox-a - nic nie pomagało. Przypadkiem wpadłem na to, że jak zmniejszyłem iloci pamięci dla wirtualnej maszyny do 3,5 GB, to komunikat przestał się pojawiać.

Niestety to nie koniec - nie da się uruchomić wirtualnej maszyny ponieważ przy starcie teraz otrzymuje komunikat: "Włączono rozszerzenia sprzętowej wirtualizacji VT-x/AMD-V, ale nie są one działające. Goszczony system 64-bitowy nie wykryje 64-bitowego procesora i nie będzie w stanie wystartować. Proszę upewnić się, czy VT-x/AMD-V są właściwie włączone w ustawieniach BIOS tego komputera." :shock:

Jak to możliwe, skoro do tej pory wszystko działało OK ? Zgłupiałem, przecież bez problemu wcześniej zainstalowałem Windows 7 64 na wirtualnej maszynie.
Szukałem w necie i nie znalazłem rozwiązanie. Sprawdziłem programami:
- Securable
- Microsoft Hardware-Assisted Virtualization Detection Tool
- VMware Processor Check for 64-Bit Compatibility

Wszystkie dają pozytywny wynik - mam wsparcie dla virtualizacji. Niestety maszyna wirtualna nie chce działać :mur:

Mam prośbę o pomoc - nie wiem już co robić, bo wcześniej wszystko działało bez problemów. Ta wirtualka jest mi bardzo potrzebna.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 maja 2012, 16:12 
Offline
V-desktop
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lis 2008, 00:46
Posty: 185
Podziękował: 3 raz
Pomógł: 6 raz
Rozumiem, że sprawdziłeś w Ustawieniach maszyny zakładkę System/Akceleracja i opcja wirtualziacji sprzętowej jest zaznaczona?

Jeśli tak to odznacz ją zapisz ustawienia, spróbuj uruchomić maszynę. Jesli nie pomoże znów zmień ustawienia na włączoną obsługę VT-x/AMD-V.

_________________
Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą - Gabriel García Márquez


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 maja 2012, 19:49 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 maja 2012, 12:56
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Jak odznaczę wirtualizację sprzętową, to na dole pojawia się komunikat:
"Na stronie Ogólne wybrano 64 bitowy system operacyjny dla tej maszyny wirtualnej. Ponieważ tego typu goszczone systemy wymagają wsparcia dla sprzętowej wirtualizacji, funkcja ta zostanie włączona automatycznie."

Czyli nie da się jej wyłączyć mając wskazany system 64 bitowy. Jak na stronie Ogólne zaznaczę system 32 bitowy, to komunikatu nie ma ale system się nie uruchamia (bo i jak ma się uruchomić, skoro to w rzeczywistości 64 bit). Jednym słowem jestem w kropce. Wygląda na to, że VirtualBox nie rozpoznaje sprzętowego wsparcia - co się mogło stać i jak to naprawić ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 maja 2012, 01:05 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Witaj SebaRoz,

podobną sytuację miałem w VirtualBox 3.x po zainstalowaniu kilku narzędzi do wirtualizacji. Przyczyna problemu wiązała się z tym, że któreś z innych narzędzi blokowało dostęp do VT-x/AMD-V.

Zatem nie instalowałeś jakichś innych programów korzystających ze sprzętowego wsparcia wirtualizacji?

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 30 maja 2012, 10:23 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 maja 2012, 12:56
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Znalazłem rozwiązanie.

Przyczyną kłopotów był Bitdefendef 2013, który blokuje możliwość wirtualizacji. Jak wróciłem do wersji 2012, wszystko zaczęło działać prawidłowo.

Jak by kogoś spotkała podobna przypadłość, to już wie gdzie szukać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl