Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 07 wrz 2010, 11:07 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,

Od końca września zaczynam pisać moją pracę, wiec za temat wybrałem porównanie platform do wirtualizacji serwerów. Temat wydaje się być złożony, ale jest do ogarnięcia. Na chwilę obecną chcę się skupić na 4 producentach. Oracle, Citrix, Microsoft i Vmware. W raporcie skupię się na porównaniu wydajności, łatwości obsługi, dostępnych narzędzi, wsparcia technicznego i unikalnych cechach dla danego produktu. Do realizacji tego całego zamierzenia postanowiłem złożyć swoją własną maszynę bazowaną na procesorze AMD Phenom II X4 955 3.2GHz (na lepszy mnie nie stać ;-) .) Zastanawiam się, czy jest jakieś uniwersalne narzędzie do testowania wydajności systemu, czy raczej będę musiał opierać się na wykresach prezentowanych przez każdą z platform. Dodatkowo myślałem o stworzeniu czegoś w rodzaju schematu wg którego testowałbym każdy z systemów. Każdy Hypervisor na nim GUI, na nim test kilku wirtualnych systemów (np Server 2008 i jakaś wersja Linuxa, może dodatkowo coś 64 bitowego.). Później jakiś software odpalony na vm i wyciągnięcie wniosków. Co o tym wszystkim myślicie, jakieś porady, wskazówki ?

Dzięki i pozdrawiam
sky.net


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 wrz 2010, 18:30 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 01 kwie 2009, 09:52
Posty: 161
Podziękował: 6 raz
Pomógł: 3 raz
Temat oczywiscie ciekawy i na czasie.
Jak bedziesz budowal sprzet to pamietaj by byl zgodny z ww. hypervisorami bo moze sie okazac ze wydasz kase a np. ESX/ESXi odmowi posluszenstwa.
Co do porownywalnych testow wydajnosci to jest problem bo takie mozna by zrobic pod waronkiem ze sprzet jest certyfikowany pod kazde z rozwiazan. W przeciwnym wypadku testy moga byc niewiarygodne bo. np na liscie wspieranych produktow przed jednego z producentow nie bedzie karty sieciowej pomimo ze rozwiazanie dziala poprawni i stabilnie, ale czy najwydajniej... Co do programow testujacych to znow jest problem bo odpadaja testy za ktore placi sie kilka tysiecy USD a np. VMMark przetestujesz tylko produkty VMware i sluzy on raczej jak i ine do porownywania sprzetu, roznych serwerow, ich osiagow na danym oprogramowaniu a nie roznego rodzaju oprogramowania na tym samym sprzecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 08 wrz 2010, 00:02 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 22 cze 2009, 19:22
Posty: 72
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 1 razy
Co do obiektywnego testu, to tak jak pisal przedpisca to bedzie trudno o ile nie zagwarantujesz ze platforma testowa bedzie certyfikowana.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 wrz 2010, 10:28 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Sprzet nie bedzie certyfikowany do rozwiazan tego typu (AMD-V i odpowiednik Intela) z prostej przyczyny - kosztow. Ja kupuje AMD Phenom II X4 3.2GHz. Wiem, ze nie jest to idealne rozwiazanie, ale ciezko piszac prace teoretyczna wydac kilkadziesiat tysiecy zl, wiec musze sie zadowolic tym co jest. Podobnie w swiecie na zewnatrz nie sadze aby wszyscy kupowali sprzet certyfikowany np. u mnie w firmie uzywa sie do tego Dell PowerEdge R310 lub 2950. W sumie idea testu sie sprawdzi, kazdy ma takie same warunki, wiec zobaczymy kto sobie poradzi najlepiej. Najwiekszy problem bedzie z testami wydajnosci. Tutaj tez moze byc problem bo to wszystko zalezy od design-u Hypervisora. jesli np wziasc VMware ESXi (100mb) z rozwiazaniem bazujacym na OS (Windows Serwer 2008 Hyper-V) to wiadomo, ze MS bedzie zjadal wszystkiego wiecej. Dlatego tez wazne jest wybranie tego samego typu produktu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 wrz 2010, 12:47 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Maly update, jako, ze zaczalem przegladac dokumentacje okazauje sie, ze na przyklad Citrix XenServer nie uruchomi Wirtualnych Maszyn dla Windowsa bez procesora, ktory wspiera wirtualizacje. To moze spodowodac spore komplikacje dla wszystkich tych, ktorzy pisza prace na ten temat. Postanowilem wiec zrobic research na temat i polecam ta strone http://en.wikipedia.org/wiki/AMD-V#AMD_ ... 28AMD-V.29 Tu jest platform Intela i AMD, ktore obsluguja wspomniana wczesniej technologie. Na szczescie procek, ktory wybralem (AMD Phenom II X4) wspiera Virtualizacje, wiec pierwszy problem za mna. Okazuje sie tez, ze to wszystko nie jest az tak drogie.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 wrz 2010, 17:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7396
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
Maly update, jako, ze zaczalem przegladac dokumentacje okazauje sie, ze na przyklad Citrix XenServer nie uruchomi Wirtualnych Maszyn dla Windowsa bez procesora, ktory wspiera wirtualizacje.

Zgadza sie bez wsparcia dla wirtualizacji mozna na XenServer instalowac tylko linuxy. I jeszcze jedno, nalezy pamietac, ze wsparcie dla wirtualizacji to nie tylko procesor (jesli chodzi o AMD to wszystkie produkowane od ponad 2 lat juz je posiadaja) ale i plyta glowna. Mozna jeszcze kupic plyte, ktora nie ma mozliwosci aktywowania wsparcia w BIOSie.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 wrz 2010, 11:52 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dobrze wiedziec o tej plycie glownej, teraz pytanie czy asus M4A785TD-V EVO wspiera virtualizacje. Szczerze mowiac to nie wiem na co patrzec, jesli chodzi o Hyper-Transport to tak, jesli to cos innego, to prosze o pomoc. Jeszcze jedna wazna rzecz, istenieje oprogramowanie do testowania wydajnosci Hypervisorow. Nazywa sie VMmark i jest to niezalezna platforma (swoja droga ciekawe na ile nie zalezna jesli zrobiona przez VM). Koniec koncow sam test wydaje sie byc solidny, korzystaja juz z niego miedzy innymi Dell, HP, IBM etc. i co wazniejsze jest darmowe. Wszystko lacznie z dokumentacja mozna pobrac ze strony VM po zalogowaniu. Ciekawostka jest to, ze Vm udostenia dokument, ktorym opisuje jak poprawnie wykonac testy tak aby byly one zgodne z pewnymi standardami, dokument, ktory na prawde warto przeczytac.

Pozdrawiam
sky.net


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 wrz 2010, 14:23 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 03 kwie 2009, 13:13
Posty: 35
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
Cytuj:
Nazywa sie VMmark i jest to niezalezna platforma (swoja droga ciekawe na ile nie zalezna jesli zrobiona przez VM). Koniec koncow sam test wydaje sie byc solidny, korzystaja juz z niego miedzy innymi Dell, HP, IBM etc. i co wazniejsze jest darmowe.

No wlasnie nie do konca niezalezne ;) oprogramowanie jest przeznaczone do testow srodowiska VMware na roznych platformach sprzetowych. Dlatego tez dzieki niemu mozna powidziec, ze serwer X z procesorem Y dziala o 5% szybciej od tego samego serwera z procesorem Z.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 wrz 2010, 17:56 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7396
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
sky.net pisze:
Dobrze wiedziec o tej plycie glownej, teraz pytanie czy asus M4A785TD-V EVO wspiera virtualizacje.

Tak. Całkiem dobra płyta, spokojnie stabilnie zadziała ESXi, jednak nie daje głowy ze nie będzie problemów z karta sieciowa, no ale zawse można dokupić jakiegoś Broadcom'a za max 100 PLN.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 wrz 2010, 09:56 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Ok dzięki za te informacje o płycie głównej, sieciówka jeśli nie zadziała, to kupi się inną, to nie problem. Moje następne pytanie dotyczy konfiguracji dysków. W tej chwili mam jeden WD 500GB, ale gdzie się nie ruszę to wszędzie piszą o co najmniej 2 w RAID-dzie. Zastanawiam się czy to konieczność, czy raczej zabezpieczenie posiadanych danych i do moich testów nie będzie konieczne.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl