Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 wrz 2010, 10:01 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Cytuj:
No wlasnie nie do konca niezalezne ;) oprogramowanie jest przeznaczone do testow srodowiska VMware na roznych platformach sprzetowych. Dlatego tez dzieki niemu mozna powidziec, ze serwer X z procesorem Y dziala o 5% szybciej od tego samego serwera z procesorem Z.


Nie jestem w 100% pewien, więc mogę się mylić, ale z tego co pamiętam to do testów VMmark używa specjalnie skonfigurowanych Virtualnych maszyn. Ściągając je można teoretycznie użyć ich do przeprowadzenia własnych testów na każdej platformie (mam nadzieję).

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 wrz 2010, 11:48 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7397
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
W tego typu środowisku testowym RAID nie ma znaczenia, co najwyzej możesz dwa dyski spiąć W RAID 0 by zwiększyć wydajność. A poza tym stabilność RAIDu na płytach desktopowych jest zadna. A dlaczego? To proste, skoro najtanszy wzglednie dobry kontroler RAID jest drozszy niz plyta, to co mozna sadzic o RAIDzie na plycie...;) Ale oczywiscie RAID 0 jak najbardziej, bo jak padnie to i tak sie nic nie stanie w koncu to testy.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 gru 2010, 00:10 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Po przeszukaniu kilku stron i przeczytaniu kilku artykulow znalazlem narzedzie powszechnie stosowane do testowania wydajnosci. Nazywa sie SPECjbb2005 i widzialem juz kilka testow opartych na tym rozwiazaniu. Na pierwszy rzut oka idealne. Problem zaczyna sie, gdy chce go uzyc. Wersja do celow akademickich kosztuje $600, wersja komercyjna $3000. Dlatego tez musialem rozpoczac moje poszukiwania od zera. Teraz czytam na temat VSI 3.0 darmowego oprogramowania i szczerze zastanawiam sie czy ktos z was kiedys o tym slyszal no i moze doradzic, czy to bedzie tez dobre do mojego testu?

Link: http://www.loginconsultants.com/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=20&Itemid=149

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 gru 2010, 02:17 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lis 2008, 22:13
Posty: 2768
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 3 raz
Cytuj:
sky.net

Jaky co to jest juz VMware VMmark 2.0.

_________________
Ladnscape photography - moja druga pasja :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 gru 2010, 21:52 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
LukaszW pisze:
Jaky co to jest juz VMware VMmark 2.0.


Tak, ale licencja VMware na VMmark zabrania publikacji jakichkolwiek wynikow testow bez wczesniejszej konsultacji z VMware, wiec jest dosc ryzykowne uzywanie tej aplikacji, zwlaszcza, gdy ma sie termin do dotrzymania. DLatego tez szukam jakiejs alternatywy.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 gru 2010, 12:18 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:26
Posty: 28
Lokalizacja: Pomorskie miasteczko :)
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
A nie moglbys w swoich pomiarach wykorzystac zestawu odpowiednio dobranych narzedzi do tego co chcesz zmierzyc, np. SiSoft Sandra, Performance test, itp.?

_________________
jeRRy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 gru 2010, 22:57 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7397
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
sky.net pisze:
Tak, ale licencja VMware na VMmark zabrania publikacji jakichkolwiek wynikow testow bez wczesniejszej konsultacji z VMware, wiec jest dosc ryzykowne uzywanie tej aplikacji...

To nie tylko chodzi o VMmark, licencja produktów VMware zabrania publikacji jakichkolwiek testów wydajnościowych bez akceptacji. Zatem każdy kto chce legalnie opublikować testy, powinien dostarczyć protokół dotyczący metodologii, sprzętu, środowiska, etc. do akceptacji.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 16 gru 2010, 16:52 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 07 wrz 2010, 10:51
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Washi, to mnie troche zaskoczyles. Widzialem juz wczesniej prace, ktore porownywaly MS do VM. Byc moze prace akademickie nie podlegaja temu kryterium, jako, ze ich publikacja nie bedzie szeroko dostepna a jedynie w wewnetrznej bibliotece danego uniwersytetu. Nawiazujac do postu dotyczacego SiSoft Sandra aplikacji, to niestety nie mozna jej uzyc, gdyz bedziesz jedynie wstanie zmierzyc wydajnosc virtualnej maszyny a nie hypervisora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2010, 14:35 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 01 kwie 2009, 09:52
Posty: 161
Podziękował: 6 raz
Pomógł: 3 raz
sky.net pisze:
Byc moze prace akademickie nie podlegaja temu kryterium, jako, ze ich publikacja nie bedzie szeroko dostepna a jedynie w wewnetrznej bibliotece danego uniwersytetu.

Ja bym się za bardzo tym nie przejmował, ale zawsze warto przedyskutować temat z promotorem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 gru 2010, 19:28 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7397
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
Washi, to mnie troche zaskoczyles.

Niestety, jest tak a nie inaczej. W związku z tym, pojawiają się opinie, że skoro producent musi zatwierdzić Benchmark to... (dopowiedz sobie sam).
Jednak z drugiej strony takie a nie inne stanowisko VMware jest jak najbardziej zrozumiałe i powiem szczerze, że dziwie się, że tylko VMware ma tego typu zapis w licencji. A takie, a nie inne podejście do testów ma na celu to by nie pojawiały się testy wykonane na np. na sprzęcie bez certyfikacji czy też niewspieranym co powoduje wypaczenie wyników.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl