Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 19 mar 2012, 22:13 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Dziękuję kolego za szybką odpowiedź, niestety Citrix też nie zadziałał ;/;/ nie wiem o co chodzi z tym serwerem ale mam z nim taki problem, że wyłącza mi się monitor na niektórych etapach instalacji, Debiana zainstalowałem w taki sposób, że jak wywalił czarny ekran to szybko klepałem enter i przeszedł dalej, niestety przy instalacji Citrixa nie pomaga (nie wiem co tam jest a monitor nie chce tego pokazać :( ) po czym serwer robi restart i wszystko od nowa, może spróbuje zainstalować tego drugiego Xena ze strony Xen - tam jest obraz płyty czy jak to działa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 mar 2012, 15:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7396
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
gutek pisze:
Dziękuję kolego za szybką odpowiedź, niestety Citrix też nie zadziałał ;/;/ nie wiem o co chodzi z tym serwerem ale mam z nim taki problem, że wyłącza mi się monitor na niektórych etapach instalacji, Debiana zainstalowałem w taki sposób, że jak wywalił czarny ekran to szybko klepałem enter i przeszedł dalej

A jaki to serwer, możesz podać model?

Czyli nie tylko problem z instalacją hypervisorów ale i Systemu instalowanego bezpośrednio na sprzęcie. próbowałeś może zainstalować Windows Server 2008?

Ustawień w BIOSie nie zmieniałeś?? Jak korzystasz z RAIDa to może testowo wyłącz

Cytuj:
może spróbuje zainstalować tego drugiego Xena ze strony Xen - tam jest obraz płyty czy jak to działa?

Przygode z Xenem proponuje rozpocząć od lektury:
http://www.virtual-it.pl/artykuly/13-ar ... entos.html
http://www.virtual-it.pl/artykuly/13-ar ... n-cz1.html

Ale cyba wpierw należało by się bliżej przeleżeć samemu serwerowi.... pamięć, dyski...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 mar 2012, 20:34 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,

Serwer to IBM 8837 11Y tak dokładnie jest na tabliczce znamionowej. Początkowo tam był Windows Server 2008 Datacenter, nie wszystkie systemy się na nim instalują VMware wyrzucił, że procesor nie jest 64 bitowy ale te Xeony co tam są zdaje się są także nie wiem o co mu chodziło. Ubuntu Server nie zainstalowałem nie pamiętam dlaczego, jedyne system jaki się zainstalował to Debian Squeeze i taki tam teraz jest. RAID ustawiony jest jako RAID 1. Jak go wziąłem to były problemy z kościami pamięci nie wykrywał wszystkich (pozamieniałem miejscami kości i pomogło). Zauważyłem też problemy z dyskiem norton ghost przy próbie backupu zamarzał, Clonezilli udawało się zgrać 0,44% i zgon. Ten serwer to taki demobilowy pewnie przeszedł nie mało. Debian na tym chodzi bezproblemowo, nie ma problemów z uruchomieniem i wyłączeniem, mam go jako maszynę testową. Jeszcze jedną rzeczą jaką podejrzewam to monitor, ponieważ podłaczony mam monitor HD i są etapy w których się wygasza, może inne formaty będą lepiej obsługiwane. Dziękuję za linki do artykułów poczytam na pewno.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl