Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 22 gru 2011, 18:19 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
Wydaję się że wyborem optymalnym jest Citrix XenServer 6.0 ze względu na ( GPU pass-thru ??)

Zwróć uwagę, że GPU pass-thru dostępne jest w wersji Enterprise. !ALE! (głowy nie dam, a nie miałem możliwości sprawdzenia) funkcję tę możesz wykorzystać tylko na potrzeby infrastruktury VDI zbudowanej na bazie XenServer i XenDesktop.

Cytuj:
Co do takich firm jak Supermicro czy Tyan to chyba nie ma co się martwić o optymalizację pod wirtualne zastosowania bo jak nie oni to kto?

To nie chodzi tylko samą optymalizację i stabilność, ale może się okazać, że np. kontroler RAID w jakiejś partii płyt dostarczony przez innego producenta nie współpracuje z danym systemem, o ile problem rozwiąże aktualizacja softu to super. Ale może się okazać, że problem współpracy zostanie rozwiązany poprzez wydanie nowej wersji. Po prostu ostrożności nigdy za wiele.

Może się zdarzyć tak, że znajdziesz informacje, o wersji ABC danej płyty. która śmiga znakomicie ale na rynku właśnie pojawi się jej następczyni ABC+ z jakimś bugiem ;-) czego oczywiście Ci nie życzę. Jednak ostrożności nigdy zbyt wiele.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/



za ten post Washi otrzymał podziękowanie od: sitro22
  Ocena: 50%
Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 gru 2011, 22:37 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 15 gru 2011, 15:13
Posty: 12
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 0 razy
"Fizyczne GPU mogą być przypisywane maszynom wirtualnym, co umożliwi korzystanie z aplikacji mających duże wymagania w zakresie wsparcia graficznego na wirtualnych desktopach XenDesktop, jak np aplikacje CAD" ... dotyczy wersji ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 24 gru 2011, 23:59 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 21 gru 2011, 02:09
Posty: 24
Lokalizacja: Wa-wa
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 razy
Kolega Washi ma rację,
VMWare ESXi 5.0 działał na mojej starej płycie (ASUS M3N-H HDMI) bez problemu, a na nowej nawet się nie uruchamia i to zaraz po instalacji.. (Gigabyte GA-970A-D3), nie ważne czy w AHCI, czy w IDE poprostu mieli dyskiem i czarny ekran :) aż się zdziwiłem, a chciałem przetestować IOMMU na tej płycie (przypisywanie GPU do VM właśnie). Dlatego zaraz spróbuję z Ubu Serv albo Proxmox, generalnie coś na KVM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 lut 2012, 18:11 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 21 gru 2011, 02:09
Posty: 24
Lokalizacja: Wa-wa
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 razy
Witam ponownie,

nabyłem płytę główną z obsługą IOMMU, niestety przekierowywanie kart GPU nie jest jeszcze możliwe ze względu na to, że mają własny BIOS. Karty sieciowe, USB i inne cuda ok..
Poza tym skrobnąłem parę słów na temat podłączania RAMu (w zasadzie Ramdisku) z innego kompa dla zwiększenia wydajności innego kompa - i co ważne, to działa.
http://toomeek.waw.pl/blog/?p=933
http://toomeek.waw.pl/blog/?p=957
http://toomeek.waw.pl/blog/?p=982
(to tak hobbystycznie)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 lut 2012, 10:23 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 27 lut 2012, 10:18
Posty: 1
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
dzięki przydała mi się ta praktyczna wiedza!

_________________
z systemem erp za pan brat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl