Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 27 sty 2012, 17:23 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 09 paź 2011, 16:48
Posty: 1
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam.
Zainteresował mnie ostatnio temat wirtualizacji i zastanawia mnie jedna sprawa a mianowicie sprawa uruchamiania systemów Windows na oprogramowaniu w którym zastosowano parawirtualizację i na oprogramowaniu w którym zastosowano pełną wirtualizację.

Z tego co czytałem na hypervisorze obsługującym parawirtualizację da się uruchomić tylko systemy zmodyfikowane czyli nie są obsługiwane systemy z rodziny Windows. Ale przecież w XenServerze zastosowano parawirtualizację i można uruchomić Windowsy ale chyba tylko na maszynach oferujących sprzętowe wsparcie dla wirtualizacji tj. Intel VT-x i AMD-V ?

A teraz moje pytanie odnośnie produktów które stosują pełną wirtualizację czyli np VMware vSphere czy da się na takim hypervisorze który jest zainstalowany na maszynie bez sprzętowego wsparcia dla wirtualizacji uruchomić systemy Windows?
Jeśli tak to jaką wydajność będzie oferować takie rozwiązanie?

Jeśli zainstalujemy hypervisor (VMware vSphere) z obsługą pełnej wirtualizacji na maszynie ze sprzętowym wsparcia dla wirtualizacji to działa on jak hypervisor z obsługą parawirtualizacji?

Proszę o potwierdzenie lub poprawienie tego co napisałem.
Proszę o wyrozumiałość - jestem świeżakiem w tej dziedzinie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 sty 2012, 18:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Witaj,
W obecnych rozwiązaniach wirtualizacyjnych zaciera się różnica w wydajności pomiędzy parawirtualziacją a pełną wirtualizacją (HVM).

XenServer w zależnosci od instalowanego systemu wykorzystuje technologię wirtualizacji wspieranej sprzętowo oraz parawirtualizacji.

Na Sprzęcie bez wsparcia dla sprzętowej wirtualizacji nie zainstalujesz vSphere, a w zasadzie ESXi.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/



za ten post Washi otrzymał podziękowanie od: robert26011988
  Ocena: 50%
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl