Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 13 cze 2012, 13:03 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 01 maja 2012, 13:57
Posty: 8
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 0 razy
Witam

Testuje XenServer w ramach projektu na studia.
Testy nie są jakieś szczególnie skomplikowane, jednym z nich jest kompresja drzewa katalogów i plików o łącznym rozmiarze 150 MB.

Natrafiłem na coś, co mnie bardzo zdziwiło.
Gdy uruchomie dwie wirtualne maszyny z win XP (nazwijmy je XP1 i XP2), XP1 kompresuje plik a XP2 nic nie robi - jest tylko uruchomiony. Trwa to ok. 90 sek.

Gdy druga maszyna XP2 wykonuje w tle taką samą operacje na większym pliku, to czas kompresji przez XP1 drzewa katalogów o rozmiarze 150 MB jest średnio o 5 sekund krótszy.
To chyba oczywiste, że powinien być dłuższy, skoro druga maszyna zużywa w tym czasie część czasu procesora.

Nie potrafię tego wytłumaczyć, macie jakiś pomysł?
Sprawdzałem to kilka razy i zawsze różnicą była średnio 5 sek. Drzewo katalogów i plików jest zawsze to samo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 13 cze 2012, 15:13 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Przyczyn może być wiele. Od sieci po dyski, konfiguracje maszyn. Ale czy warto ich szukać...

Testy wydajnościowe na sprzęcie bez certyfikacji pod dane środowisko IMHO nie mają sensu. Sam lab do nauki/testów stworzony na lapku czy mocnym desktopie ma jak najbardziej sens. Ale testy wydajności w takim środowisku można porównać do testu bolidu Formuły 1 na naszych rodzimych drogach... ;-)

BTW. Licencja VMware np. zabrania publikacji testów wydajnościowych bez przeprowadzenia ich na sprzęcie kompatybilnym i weryfikacji metodologii...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl