Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 12 lis 2012, 19:08 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam,

Od jakiegoś czasu w małej firmie użytkuje XenServer do wirtualizacji serwerów (FTP, bazy danych, itp.) głównie po to aby oddzielić rzeczy od siebie żeby pad jednego nie wpływał za bardzo na inne. Ostatnio zacząłem eksperymentować z Vyatta Core - dystrybucja Linuxa pozwalająca zamienić PC na router, uruchomiłem to na fizycznej maszynie, testuje i jestem mile zaskoczony możliwościami.

Co chciałbym uzyskać?

Obecnie konfiguracja jest taka:

DSL PPPoE -> ROUTER SOHO (DHCP) -> SWITCH->XENSERVER (poszczególne maszyny dostają adres przez DHCP rezerwowany przez MAC), pozostałe maszyny fizyczne (kompy, drukarki)

Wszystko jest zarządzane przez router (fizyczna część i wirtualna obie pracują w tej samej sieci)
Wada tego jest taka, że router przy większej liczbie klientów, ustawionym QOS, firewallu wymięka, jest to domowy routerek żadne cudo, oczywiście można wymienić na coś innego ale mnie interesuje czy da się tak:

DSL PPPoE -> XENSERVER wyposażyć w drugi interfejs sieciowy (postawić na nim Vyatte i inne maszyny) i poustawiać to tak aby jedna fizyczna maszyna załatwiła całość zadań? Wydaje mi się to nierealne...proszę o sugestię jak to można ugryźć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 lis 2012, 01:40 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 15 lip 2009, 10:52
Posty: 16
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
Czy na pewno router nie wyrabia? A może sieciówki na serwerze za bardzo obciążone?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 lis 2012, 02:16 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 01 kwie 2009, 09:52
Posty: 161
Podziękował: 6 raz
Pomógł: 3 raz
Nie jestem sieciowcem, ale Vyatta to rozwiąznie, które z powodzeniem może rywalizować z topowymi routerami sprzętowymi. Tak więc bez problemu sprosta Twoim wymaganiom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 15 lis 2012, 16:30 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:07
Posty: 115
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 17 raz
Vyatta daje radę, u nas na niej odpalonych jest coś koło ~300 tuneli vpn ipsec.
Z Vyatty korzysta portal dobreprogramy.pl i to im stoi na XenServer, także działać będzie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 23 lis 2012, 23:16 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
no jeszcze nie miałem czasu żeby się tym bawić ale myślę że powinno zadziałać :) jak tylko będę miał sprzęt "do zabawy" to się tym zajmę, a z vyatty już korzystam naprzemiennie z mikrotikiem tyle, że bez wirtualizacji


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lis 2012, 15:53 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Zrobiłem wirtualny router :) co prawda na razie na VirtualBox ale wszystko chodzi idealnie także na Xenserverze musi też zadziałać, wszystkie karty wirtualne pracują jako bridge
A co do samej Vyatty to naprawdę ciekawe rozwiązanie, bardzo dobra dokumentacja, przyjemnie się tym zarządza polecam potestować


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl