Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 lut 2013, 11:57 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 07 wrz 2010, 17:36
Posty: 37
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam.
Proszę o pomoc w następującej kwestii.
Zastanawiałem się nad stworzeniem w szkole (gimnazjum) pracowni w oparciu o jeden serwer i terminale. Jakie oprogramowanie polecacie do takiego celu. Początkowo byłoby 17 klientów. Czy sieć 100 mb wystarczy do tego celu i ogólnie co o tym sądzicie? Czy warto rozważać takie rozwiązanie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lut 2013, 19:03 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 04 maja 2011, 12:56
Posty: 27
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 razy
Co do przepustowości sieci to wszystko zależy, od tego do jakich zadań będziesz chciał wykorzystać usługi terminalowe.

Na początek polecam zapoznać się Usługami terminalowymi w Windows Server 2012.

A w ogóle już posiadasz jakąś infrastrukturę sprzętową, czy będziesz budował pracownie od podstaw?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 lut 2013, 19:09 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 07 wrz 2010, 17:36
Posty: 37
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Mam pracownię z 2005 roku. Komputery trochę stare dlatego zastanawiam się nad taką opcją, żeby kupić serwer i na komputerach uruchamiać tylko oprogramowanie klienckie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 lut 2013, 14:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7396
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Swego czasu testowałem bardzo interesujące rozwiązanie, które pozwala na wykorzystanie już nieco leciwego sprzętu, a mianowicie Windows Thin PC, dostępnego w ramach Software Assurance. Windows Thin PC to taka obcięta i odciążona z niepotrzebnego balastu wersja Windows 7 Enterprise, pozwalająca na korzystanie z komputerów jako urządzeń typu „Thin Client”.
Jednak nie wiem czy dla takiej ilości klientów to rozwiązanie byłoby opłacalne, pomimo iż ceny licencji grupowych dla edukacji są atrakcyjne...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 mar 2013, 13:52 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 13 cze 2012, 20:45
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witaj!

Od ubiegłego września mam wdrożone takie rozwiązanie u siebie w szkole - też gimnazjum. U mnie Mam dwa serwery do tego celu, jednakże ten drugi pełni rolę zapasowego typu active-active, ponadto u mnie terminale są w dwóch pracowniach komputerowych (2x19 stanowisk) oraz w bibliotece (10 stanowisk). Na serwerze terminalowym mam zainstalowany Windows 7 Enterprise, na stacjach klienckich mam zainstalowany Windows ThinPC, ale już niedługo (od przyszłego roku szkolnego) zrezygnuję z niego na rzecz rDesktop uruchamianego po PXE (obecnie testuję i "tuninguję" to rozwiązanie).
Na serwerze oprócz samego systemu mam zainstalowany Thinstuff XP/VS Terminal Server for Windows w wersji Professional z opcją nielimitowej ilości połączeń do serwera (koszt plus/minus ok. 4000zł brutto).

U mnie to wszystko działa na połączeniu 2Gbit - zaagregowane porty w kartach sieciowych na serwerze oraz Uplink w switchu. Ale u Ciebie myślę, że (na początek) 100Mbit wystarczy. Ale myśl o upgrade przynajmniej sieciówek w serwerze i switchu. Aczkolwiek musisz pamiętać o szybkich dyskach (koniecznie RAID) oraz dużej ilości RAM, a także i kilku rdzeniowym procesorze/ach. My docelowo będziemy przechodzić na vmware, najpierw serwery na vSphere, później cienkie klienty na View, ale to kwestia roku lub dwóch jak zbierzemy kasę na dodatkowe serwery i licencje.

W razie czego służę pomocą.

Pozdrawiam,
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 29 mar 2013, 19:13 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 07 wrz 2010, 17:36
Posty: 37
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem. Kupiliśmy nową pracownię, jednak standardowa. Przy zakupie komputerów udało mi się rozbudować serwer i sieć. Mam na serwerze karty 1Gb, raid 0 na dwóch dyskach, 16 GB ramu i switche 1GB. Za rok może dwa będziemy pewnie myśleć o następnej. Obecnie obie pracownie obsługuje Windows serwer 2003 postawiony na darmowym ESXi. Czy mogę na tym ESXi jakoś przetestować ten vmware view, czy raczej muszę mieć do tego oddzielną maszynę?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 kwie 2013, 21:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7396
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
Czy mogę na tym ESXi jakoś przetestować ten vmware view, czy raczej muszę mieć do tego oddzielną maszynę?

Teoretycznie tak. Ale lepiej nie ryzykować testów na hoście produkcyjnym.
Tak na prawdę to na potrzeby VMware View możesz zbudować testowy LAB na mocnym desktopie z Workstation.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 kwie 2013, 08:43 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 02 mar 2013, 07:49
Posty: 219
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
krzyniog pisze:
Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem. Kupiliśmy nową pracownię, jednak standardowa. Przy zakupie komputerów udało mi się rozbudować serwer i sieć. Mam na serwerze karty 1Gb, raid 0 na dwóch dyskach, 16 GB ramu i switche 1GB. Za rok może dwa będziemy pewnie myśleć o następnej. Obecnie obie pracownie obsługuje Windows serwer 2003 postawiony na darmowym ESXi. Czy mogę na tym ESXi jakoś przetestować ten vmware view, czy raczej muszę mieć do tego oddzielną maszynę?


Hej

Stawiasz ESXi a na to WS 2003. Sciagnij sobie z vmware toola ktory zrobi ci zrzut z fizycznej maszyny na .vmx (nie pamietam rozszerzenia)

http://www.vmware.com/products/converter/

_________________
Pierwszy w Polsce projekt o domowym labie :)

http://www.VirtualOlivia.com | fb.com/VirtualOlivia | youtube.com/VirtualOlivia

Problemy z sieciami ? serwrami ? VMware ? Potrzebuje korepetycji z zakresu IT ?
kontakt [at] ines.com.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 cze 2014, 09:50 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 27 lis 2011, 17:29
Posty: 31
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Witam podepnę się pod ten temat bo mam podobny problem,

Posiadam w małej firmie vmware ESXI, posiadam licencje na Windows Server 2008 R2 Datacenter, komputery są 4 jest na nich Ubuntu Linux i terminal RDP, Chciałbym jako wirtualkę zainstalować Windows Server i mieć możliwość jednoczesnej pracy na tych 4 komputerach w środowisku Windows - ktoś może napisać jak się do tego zabrać?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 12 cze 2014, 19:04 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 22 cze 2009, 19:22
Posty: 72
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 1 razy
@gutek

Doprecyzuj ile aktualnie masz fizycznych hostów. Ile VM na ESXi już działa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl