Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 14 sty 2015, 10:29 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 27 sie 2014, 12:34
Posty: 3
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
Witam!
Mam prośbę o pomoc:
Na starym laptopie służbowym system operacyjny Win XP PRO x86 miałem virtuale i pod VMPlayerem 6.xxx było OK. Nowy laptop pod Win 7 x64 zaczęły się problemy, mianowice: po zainstalowaniu VMplayera (tego samego) wydaje się być OK, maszyna z system XP Pro x86 się uruchamia i działa, ale kończąc pracę w maszynie zamyka się tylko system, próbując zamknąć Playera podawany jest komunikat, że maszyna jest zajęta. Playera można zamknąć tylko spod menadżera zadań. W ten sposób po kolejnej próbie pracy z Playerem po restarcie wiesza się laptop tzn wiesza się podczas uruchamiania, ponowny restart i uruchamianie Win odbywa się z naprawą systemu a w efekcie jeśli nadal próbuje odpalić playera pojawia się blue scrin i ponowne stawianie systemu. Pod playerem x64 nie uruchamiają się maszyny. Można temu problemowi zaradzić?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2015, 14:18 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Czy pod VMware Player 6.x problem pojawia się tylko w przypadku tej jednej maszyny?

Pisząc o VMware Player x64, rozumiem że masz na myśli wersję 7? Czy pod nim możesz utworzyć jakąkolwiek maszynę?

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/



za ten post Washi otrzymał podziękowanie od: krzysztof_szy
  Ocena: 50%
Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2015, 16:27 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 27 sie 2014, 12:34
Posty: 3
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
Dziękuję za odpowiedź!
Wygląda to tak, że maszyny wirtualne służą mi jako dostęp do urządzeń tzw crafty. Nie mam niestety płyt instalacyjnych, dostałem już gotowe maszyny. VMPlayer x64 to to v7, ale nie próbowałem tworzyć nowych maszyn pod nim ze względów opisanych powyżej. Natomiast ten problem dotyczy również innych wersji VMvare 2.xx jak również triala Workstations 10. Mogę spróbować zainstalować pod VMPlayerem maszynę na XP Pro x86, ale ze względu na brak płyt instalacyjnych niewiele mi to da jedynie test czy się będzie zamykać poprawnie, ale wieczorkiem spróbuję.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 14 sty 2015, 19:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Sprawdź czy plik startowy Playera, bodajże vmware.exe (w 64bit wersji) nie jest przyblokowany na zaporze, a ponadto sprawdź Zabezpieczenia we właściwościach pliku startowego...

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/



za ten post Washi otrzymał podziękowanie od: krzysztof_szy
  Ocena: 50%
Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 lut 2015, 19:36 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 27 sie 2014, 12:34
Posty: 3
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 0 razy
Witam!
Trochę się już zdoktoryzowałem :-) No cóż dochodzenie do wiedzy kosztuje trochę czasu. Znalazłem wersję 5.... VMPlayera i na niej wszystko poszło bez problemów i dzięki temu mogłem zweryfikować moje maszyny i okazało się, że jedna z nich z nieznanych mi przyczyn ... rozkłada system. Pozbyłem się jej i jest OK. Jeszcze raz dziękuję pomoc.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl