Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 20 wrz 2010, 10:35 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2010, 10:12
Posty: 12
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam !
Będę pisał prace magisterską właśnie z wirtualizacji aplikacji (chciałbym pisać) :) Już od dłuższego czasu przeglądam materiały na ten temat. Skupiłem się na rozwiązaniach takich jak SoftGrid (APP-V), Juke box lite czy też na rozwiązaniu od firmy Symantec. Ma ktoś pomysł w jakim kierunku z tym pójść ? Zastanawiałem się czy skupić się na jednym konkretnym rozwiązaniu, czy może kilkoma i porównać te systemy pod kątem np wydajności. I tutaj jest mój problem, czy może ktoś ma jakiś pomysł, nakierowałby mnie w którą stronę z tym pójść ? Z góry dzięki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 wrz 2010, 11:32 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 08 lip 2009, 15:38
Posty: 15
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Tematyka ciekawa i na topie. Jak sie postarasz to moze wyjsc z tego ciekawa praca. Probowales juz omowic ja z promotorem bo czesto gesto wlasnie to od niego wiele zalezy na temat tego co mozna/trzeba ;)

_________________
Filip


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 wrz 2010, 12:24 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2010, 10:12
Posty: 12
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Filip pisze:
Probowales juz omowic ja z promotorem bo czesto gesto wlasnie to od niego wiele zalezy na temat tego co mozna/trzeba


Sam wymyśliłem tematykę związaną z wirtualizacją aplikacji, a promotor nie bardzo orientuje się w tym temacie - co w zasadzie pozwala mi na pewnego rodzaju dowolność :D dlatego też pytam tutaj w którym kierunku według was pójść ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 wrz 2010, 17:08 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2010, 10:12
Posty: 12
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Myślałem żeby skupić się na np 3 jakichś rozwiązaniach. Pokazać sposób ich instalacji, konfiguracji, tworzenia paczek z aplikacjami. Przedstawić różnice miedzy wybranymi rozwiązaniami ich wady i zalety. I zastanawiałem się również nad porównaniem obciążenia sieci przez wybrane systemy przy uruchamianiu jakichś wybranych aplikacji.

Przepraszam za post pod postem ale tamtego już nie mogłem edytować


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 wrz 2010, 17:50 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:26
Posty: 28
Lokalizacja: Pomorskie miasteczko :)
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Promotor, który nie przeszkadza to podstawa, choć ten równiez ni będzie mógł pomóc.

Myslę, że idziesz w dobrym kierunku, co do testu obciążen to zależy jaką bedziesz miał infrastrukture (w warunkach laba domowego moga byc problemy).

_________________
jeRRy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 wrz 2010, 18:22 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2010, 10:12
Posty: 12
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Właśnie tutaj jest problem tzn wszystko w warunkach domowych ;/ czyli opieram się na wirtualnych maszynach. I dzięki temu przy próbie testowania pojawia się problem. Mówienie o wydajności i zżeraniu zasobów kiedy wszystko stoi na wirtualnych maszynach mija się z celem. Dlatego myślałem o sieci i jej obciążeniu, a żeby nie instalować żadnego dodatkowego programu który by to mierzył chciałem postawić na monitor wydajności dostępny w Windzie :) Pokazuje zestawienia bajtów odebranych wysłanych, czy też wykres sumaryczny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 wrz 2010, 23:29 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
stachu86 pisze:
Będę pisał prace magisterską właśnie z wirtualizacji aplikacji ...

Z dostępnych rozwiązań warto zapoznać się z:
1. Citrix XenApp
2. VMware ThinApp
3. Microsoft App-V
4. Novell ZenWorks Application Virtualization (ZAV)
5. Symantec Endpoint Virtualization Suite
6. Endeavors Application Jukebox
7. InstallFree Bridge/Mini Bridge
8. Spoon Studio (do niedawna Xenocode Virtual Studio Application)

Może warto pominąć te najbardziej znane na naszym rynku, a skupić się na mniej popularnych?

W pracy zawrzeć możesz porównanie architektury, funkcjonalności, licencjonowanie/koszty wdrożenia, poziom bezpieczeństwa, wsparcia dla poszczególnych platform.

A co do wydajności/testów to można opisać czas tworzenia paczki z np. MS Office, liczbą kroków potrzebna na dostarczenie zwirtualizowanej aplikacji do komputera klienckiego.

Najtrudniej zacząć pisać, a później to już z górki :)

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 wrz 2010, 08:18 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2010, 10:12
Posty: 12
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Washi dzięki. Właśnie początek najgorszy. Co do samych rozwiązań myślałem o
1. Symantec Endpoint Virtualization Suite
2. Endeavors Application Jukebox
3. Microsoft APP-V - tylko APP-V jest w MDOP, do którego ja nie mam dostępu. Mam tylko starszą wersję czyli SoftGrid.

Dzięki bardzo za odpowiedź :)

P.S: Rozumiem że pomysł badania obciążenia sieci w takich warunkach nie jest za dobry :?: :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 wrz 2010, 21:41 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 13 wrz 2009, 20:46
Posty: 15
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Zacznij od przeglądu rozwiązań, później może znajdź jakieś cechy, funkcjonalnści szczególne danego produktu i je opisz. Jak zapoznasz się z możliwościami to już pewno będziesz miał szersze spojżenie na prace i pojawią sie nowe pomysły.

_________________
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 22 wrz 2010, 20:21 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2010, 10:12
Posty: 12
Lokalizacja: Mysłowice
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
dzięki za wskazówki i utwierdzenie mnie w tym żeby właśnie w tym kierunku z tym iść :) zabrałem się już wczoraj za Jukebox szkoda tylko że ze strony Endeavors można pobrać wyłącznie wersję Lite. Fajnie jak byłaby możliwość potestowania wersji Enterprise - na pierwszy rzut oka widziałem że ma trochę bardziej rozbudowany panel dostępny z WWW i możliwość integracji z Active Directory czego nie ma wersja Lite ;/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl