Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 05 cze 2010, 15:51 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 02 cze 2010, 20:46
Posty: 5
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Chciałem zakupić sobie oprogramowanie VMware workstation 7.x, jednak natknąłem się na darmowy program (tez ze stajni VMware) - VMware Player 3.1, mam pytanie o krótką i rzeczową konfrontację tych 2 progarmów co potrafi ten i ten a czego nie potrafi.

Z wirtualnych maszyn korzystalem przez chwilę 4-5 lat temu i byl to chyba virtual pc lub właśnie wmvare, pamiętam, że mogłem decydować czy zapisać zmiany w odpalonej maszynie podczas aktualnej sesji, czy je anulować, wrzuciłem na szybko vmware playera i nie widzę takiej opcji...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 cze 2010, 16:49 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
To tak w skrocie, Player nie umozliwia wykonania snapshotu, nie pozwala na tworzenie grup maszyn wirtualnych. W VMware Playerze nie mozna szyfrowac dyskow, obsluguje 8 GB RAM podczas gdy Workstations 32. Najogolniej rzecz ujmujac Player to taka typowo domowa wersja, do testow podstawowych w zupelnosci wystarczy, jesli zas potrzebujeszcz czegos wiecej to nalezy przyjzec sie Workstations lub VirtualBox.

Ale i tak obecny Player ma przewage nad tym z przed lat, gdyz za pomoca tamtego nie mozna bylo nawet utworzyc VM.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 cze 2010, 17:35 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 02 cze 2010, 20:46
Posty: 5
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Kurcze, a z tego co się orientuję to właśnie chodzi mi o te snapshoty...

Chodzi mi o to, że odpalam wirtualna maszynę, którą sobie super skonfigurowałem i mam tam porządek, potem instaluje i testuje multum softu, często mieszającego w systemie,

lub chcę mieć 3-4 maszyny do pracy z różnymi programami, np:
- vm do projektowania w xxx
- vm do projektowniaa w yyy (gryzą się...)
- vm do zabawy i testow
itd

Chcę mieć też możliwość wrazie wpadki, czy zwalenia systemu, miec mozliwosc odpalenia wersji sprzed instalacji szkodliwego softu/ustawien,

więc jednak dla mnie player ma zbyt ograniczone możliwości?

PS. obsluga ramu wiekszej ilości ramu czy teamow maszyn nie jest mi potrzebna, szyforwanie, hmm, moze tak a moze nie

raczej o cofanie/zatwierdzanie zmian, przed chwila namieszałem trochę, 13 programów, każdy zrobił syf, zamknałem maszynę i nic nie zapytał... odpala sie juz z nimi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 cze 2010, 23:02 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Cytuj:
Kurcze, a z tego co się orientuję to właśnie chodzi mi o te snapshoty...

Chodzi mi o to, że odpalam wirtualna maszynę, którą sobie super skonfigurowałem i mam tam porządek, potem instaluje i testuje multum softu, często mieszającego w systemie,


Dokladnie, taka funkcjonalnosc jest Ci potrzebna. Niestety w VMware Player niedostepna, zatem pozostaje VMware Workstation albo Oracle VM VirtualBox.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 05 cze 2010, 23:22 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 02 cze 2010, 20:46
Posty: 5
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
zostanę chyba przy vmware, chociaż słyszem ze virtualbox jest darmowy, nie mialem z nim jednak nigdy do czynienia, bardzo rozni sie od vmware workstation?
sprawnie obsluguje snapshoty?

ps. dzieki za odpowiedzi :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2010, 10:04 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2009, 12:55
Posty: 15
Podziękował: 1 razy
Pomógł: 0 razy
Mysle ze warto przetestowac VirtualBox, oprogramowanie jest dosyc podobne. A jakbys chcial zostac przy darmowym VMware Playeer to jesli masz duzy dysk to zawsze przed instalacja jakiegos niepewnego, testowego softu mozesz robic backup plikow wirtualki. Jednak jest to o wiele bardziej czasochlonne niz zrobienie kopii migawkowej.

_________________
Zorg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2010, 16:45 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 02 cze 2010, 20:46
Posty: 5
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dzięki, na razie jak już wrzuciłem, to pobawię się chwilę tym VMware player 3.1.
Chociaz jak widzę nie ma się czym zbytnio bawić... Proste stworzenie i proste odpalenie maszyny.

Jak znajdę chwilę czasu i zrobię backup lapka, to odinstaluję playera a wrzucę VirtualBOX lub VMware workstation.

Jest konieczność odinstalowywania VMware player przed instalacją VMware workstation?
Z drugiej strny w sumie nie będzie już on potrzebny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 06 cze 2010, 17:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Co do Twojego wczorajszego postu, to VirtualBox w uproszczeniu dla uzytku niekomercyjnego jest darmowy. a jesli chodzi o rownolegla prace VMware Player / VMwareWorkstations / VirtualBox, to nic nie stoi na przeszkodzie by one tak pracowaly. (Nie instalowalem najnowszych 2 ostatnich playerow razem z Workstations, ale nie sadze by najnowsze wydania zmienily cos w tej kwestii).

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl