Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 09 sie 2010, 10:02 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 08 sie 2010, 11:40
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam, mam pytanie dotyczące zmiany IP (wirtualnej maszyny) tak by móc grać w gry multiplayer (call of duty) tak by IP hosta był bezpieczny.

drugie pytanie to jak zwiększyć wydajność maszyny , udało mi się wbić do gry , ale na ustawieniach minimalnych (1024x768, bez efektów) niestety przy 13 fps grać się nie da...

Z tego co ja wiem to na fps wpływa net i sprzęt . czy sprzęt hosta wpływa na jakość gry na wirtualu? tak samo z netem?
a poniżej mój sprzęt;

win xp
procesor: DualCore Intel Core 2 Duo E8200, 2666 MHz
płyty głównej: Foxconn P35A-S
grafika: NVIDIA GeForce 8800 GT (512 MB)
ram: 2x GeIL CL4-4-4DDR2-800
net 2mb

mam nadzieję że jasno wszystko napisałem i otrzymam pomoc, niestety w temacie jestem od niedawna... Pozdrawiam Karol.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 sie 2010, 17:04 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 10 lis 2008, 18:26
Posty: 49
Podziękował: 7 raz
Pomógł: 1 razy
Ile masz RAM'u na stacjonarnym komputerze, ile na wirtualce?
Masz zainstalowane sterowniki integracyjne na wirtualce?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 sie 2010, 23:46 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 08 sie 2010, 11:40
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
ramu na stacjonarnym mam 2gb na wirtualnym ustawiam na 512mb. ale jakieś ma znaczenie? czy ustawie więcej czy mnie? tak samo z procem na wirtualnym , można ustawić na 2. ale tak czy siak różnicy nie widziałem.

"Masz zainstalowane sterowniki integracyjne na wirtualce?" nie jestem pewny, bo jeżeli chodzi o aktualizacje wirtualnej kart to mi się pojawia komunikat o tym że nie znaleziono sterowników...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 sie 2010, 15:09 
Offline
V-aplikacja
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 kwie 2009, 13:02
Posty: 77
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 1 razy
Co masz na mysli pod pojeciem bezpiecznego IP/hosta?

Jasne ze sprzet hosta wplywa na wydajnosc maszyny wirtualnej, jednak karta graficzna jest emulowana wiec za duzo nie wycisniesz.

Jaka to wersja gry, jaki system na hoscie, jaki system na maszynie wirtualnej?

Zwieksz RAM do 1 GB. Sprawdz na wirtualce czy masz zainstalowane Toolsy (Panel sterowania Maszyny wirtualnej/ Dodaj usun programy/ i sprawdz czy masz VMware Tools) powinny byc by korzystac z akceleracji 3D.

_________________
Shadow-MAN


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 sie 2010, 09:54 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 08 sie 2010, 11:40
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Cytuj:
"Co masz na mysli pod pojeciem bezpiecznego IP/hosta?"

Może inaczej, czy jest możliwość zmiany IP na wirtualnym? by był inny niż na hoście?
cel: odpalić grę na hoście i na wirtualnym (udało mi się) ale np. na wirtualnym dostałbym bana na IP to host również ucierpi.
Cytuj:
karta graficzna jest emulowana wiec za duzo nie wycisniesz."

a jak można ją podkręcić?
Cytuj:
Jaka to wersja gry, jaki system na hoscie, jaki system na maszynie wirtualnej?

gra to call of duty 4 multiplayer ,system na hoście jak i na wirtualnym to XP
Cytuj:
Zwieksz RAM do 1 GB. Sprawdz na wirtualce czy masz zainstalowane Toolsy (Panel sterowania Maszyny wirtualnej/ Dodaj usun programy/ i sprawdz czy masz VMware Tools) powinny byc by korzystac z akceleracji 3D.

Zwiększyłem do 1GB . VMware tools również mam zainstalowany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 sie 2010, 15:30 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 10 lis 2008, 18:26
Posty: 49
Podziękował: 7 raz
Pomógł: 1 razy
Nie wiem jak sprawuje sie Call Of Duty 4, ale przd momentem uruchomilem jedynke i śmiga znakomicie. Jednak Czwórka z pewnością ma wiele większe wymagania. Spróbowałbym zainstalwoać nie pod VMware Player a pod Oracle VitualBox. Tam w ustawieniach maszyny włączasz akceleracje 3D i mozesz zwiekszyc pamiec video.

Oczywiscie pod Virtualboksem instalujesz Guest Additions (odpowiednik VMware Tools).

Co do IP to zmiana tutaj poprzez virtualną maszyn nic nie da bo tutaj bedzie roznica tylko dla komputerow w LANie, w świecie bedziesz mial takie IP jak przyznaje Ci dostawca internetu (choc i tutaj w zaleznosci od dostawcy tez mozna z IP pokombinowac by sie zmienilo). Tak wiec jak chcesz zmienic IP to musisz poszukac jakiegos proxy lub programu do maskowania IP ale nie wiem jak sie to w grach spisuje. BTW. od tak za nic bana sie nie dostaje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 11 sie 2010, 16:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Instalujac Guest Addition pod VirtualBox nalezy pamietac b yzaznaczyc opcje Direct Support 3D czy jakos tak bo domyslnie jest wylaczona.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/



za ten post Washi otrzymał podziękowanie od: AdamP
  Ocena: 50%
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl