Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 25 mar 2012, 02:43 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 mar 2012, 02:26
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Cześć, jestem nowy na forum, i od razu z problemami ;) . Jak napisałem chcę zainstalować XP SP3 na dysku SATA, na fizycznej partycji. Host to Windows 7. Konfiguracja maszyny jest banalna (tak mi się wydawało), ale gdy już zapuszczam instalator XP, ten wykrywa mi odpowiednia partycję NTFS (w końcu SP3 nie powinien mieć problemów z SATA), jednak stwierdza że nie zna takiego typu partycji. No cóż, próbuje więc ją formatować spod XP, ale ten zawsze zwraca komunikat o tym, że instalator nie mógł sformatować partycji.

Co może być przyczyną? Partycja jest raczej ok. kopiowałem pomiędzy nią a systemową kilka plików, sprawdzałem badsektory.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 mar 2012, 19:54 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Witaj na forum,

jaki system masz na hoście? Czy próbowałeś przeznaczyć dla VM cały dysk, czy tylko jedną z partycji?

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 25 mar 2012, 22:51 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 mar 2012, 02:26
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Na hoście mam W7. Guest dostał tylko jedną partycję na dysku systemowym. Próba przypisania całego dysku powodowała błąd - VMWare informował że dysk jest w użyciu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 mar 2012, 14:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7371
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
problem dotyczy partycji na dysku z którego korzysta host, czy wydzielonej partycji na innym dysku?

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 26 mar 2012, 20:20 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 mar 2012, 02:26
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Partycji na dysku, na którym stoi też host. Chciałbym mieć oba systemy na jednym dysku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 mar 2012, 14:18 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 03 kwie 2009, 14:50
Posty: 74
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 1 razy
Na tej partycji, na której pojawił się problem z instalacją był wcześniej jakiś system? Próbowałeś instalować na tej partycji system ale na wirtualnym dysku w pliku VMDK?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 27 mar 2012, 17:54 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 mar 2012, 02:26
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
mirecki pisze:
Na tej partycji, na której pojawił się problem z instalacją był wcześniej jakiś system? Próbowałeś instalować na tej partycji system ale na wirtualnym dysku w pliku VMDK?

Wydzieliłem małą partycję (10GB) z partycji systemowej. Właśnie kiedy tworze maszynę VMW tworzy też plik VMDK. W opisie dysku jest tylko informacja że to partycja fizyczna. Chodzi ci o to, żebym postawił sprawną maszynę i przeniósł plik VMDK na tą partycję?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 mar 2012, 11:30 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 03 kwie 2009, 14:50
Posty: 74
Podziękował: 2 raz
Pomógł: 1 razy
pclam pisze:
Chodzi ci o to, żebym postawił sprawną maszynę i przeniósł plik VMDK na tą partycję?

Nie, to by nie zadzaiłało. Miałem na myśli to czy konfigurując maszynę wirtualną próbowałeś wybrać opcję Create new Virtual disk i utworzyć go na tej dodatkowej partycji, zamiast opcji Use physical disk.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 mar 2012, 19:03 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 mar 2012, 02:26
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
mirecki pisze:
pclam pisze:
Chodzi ci o to, żebym postawił sprawną maszynę i przeniósł plik VMDK na tą partycję?

Nie, to by nie zadzaiłało. Miałem na myśli to czy konfigurując maszynę wirtualną próbowałeś wybrać opcję Create new Virtual disk i utworzyć go na tej dodatkowej partycji, zamiast opcji Use physical disk.

W takim wypadku instalator informuje mnie, że nie wykrył żadnych dysków. Czyli jednak partycja. Stworzyłem ją standardowym narzędziem Windows 7. Spróbuję Paragonem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 28 mar 2012, 19:24 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 25 mar 2012, 02:26
Posty: 8
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Ok, teraz instalacja na dysku wirtualnym działa (nie sprawdzałem do końca, ale VMW8 utworzyła plik dysku na tamtej partycji, a instalator poprawnie sformatował dysk - wyłączyłem go już gdy rozpoczął się ten pokaz slajdów, czyli podczas kopiowania plików). Ale instalator XP ciągle twierdzi że dysk jest uszkodzony, gdy próbuje zainstalować system na fizycznej partycji. No i kończy się fiaskiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl