Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 18 lis 2013, 22:50 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Zainstalowalem WMWare Player (6.0.1) i mam problemy z siecia. Host - Windows XP (32bit) - Guest Windows XP (32bit) na laptopie z karta sieciowa Broadcom (kabel). No i kiedy w ustawieniach maszyny wirtualnej ustawie NAT wtedy mam internet a nie mam sieci lokalnej a kiedy ustawie Bridge mam siec lokalna a nie mam internetu. Przerobilem juz wszystkie kombinacje jakie tylko zdolalem wygooglac i wymyslic.
Ma ktos jakis pomysl? Czy to jakies ograniczenie 'Playera' i wersja platna lub 'workstation' nie ma z tym problemu?

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 lis 2013, 01:44 
Offline
V-początkujacy
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2010, 19:41
Posty: 27
Lokalizacja: Nowy Targ
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Napisz coś więcej o konfigu sieci Hosta, masz stały adres IP czy zmienny. W LANie masz DHCP? Jak się łączysz z Internetem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 07 gru 2013, 23:07 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Co prawda zmienilem maszyne 'Hosta' ale problem jest podobny:
Windows 8.1 z VMWare Workstation 10 a na nim 2 Guest'y:
Oba podlaczone 'bridge' i
Windows XP 32bit chodzi idealnie (LAN i internet)
podczas gdy Windows 7 64bit podlaczony jako 'bridge' widzi tylko siec lokalna ale nie ma internetu. Jesli zmienie ustawienia karty sieciowej w Windows 7 na NAT, wtedy jest internet a nie ma sieci lokalnej.

Cala siec fizyczna jak i wirtualna jest na tej samej puli adresow, wszystkie komputery maja stale IP (chociaz probowalem tez na DHCP, wszystkie komputery, wirtualne i fizyczne widza sie nawzajem przy ustrawieniach 'bridge').
Host polaczony jest kablem do range extendera a ten bezprzewodowo do routera a ten do internetu (wszystkie wymienione urzadzenia maja stale IP).

Mam w 'Hoscie' 3 karty sieciowe, w tym jedna wi-fi, wszystkie zintegrowane na plycie glownej - jesli da sie to jakos wykorzystac?.

Na razie tylko to wszystko testuje. Windows 8.1 evaluate a VMWare 10 Trial ale obydwa juz kupilem i zainstaluje na finalnej wersji.
Mozliwe ze to jakies ograniczenie Trial'a?
A moze to karty sieciowe maja jakis problem z 64 bitowym systemem - nie sa pass-through? (NICs: Intel I217-V i Intel I211 plus wi-fi Broadcom 802.11ac na Plycie ASRock Z87 Extreme 6ac)

Mozliwe tez ze to problem typowy dla Windows 7 (przynajmniej google wysypuje mase wynikow po wpisaniu frazy 'unidentified network' bo taka nazwa sieci mi sie wyswietla) ale tego pewny nie jestem.
Ma ktos jakies doswiadczenia i moze cos zaradzic?

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 gru 2013, 00:44 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7391
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Karty sieciowe hosta nie mają tu znaczenia. Pracujesz na wirtualnym sprzęcie. Tym samym jeśli sprzęt jest kompatybilny z systemem hosta, a wersja systemu hosta z Workstation, to sprzęt ten jest również kompatybilny z Workstation.

Sprawdź jeszcze jedno ustawienie. We właściwościach danej maszyny wirtualnej na karcie 'Options' wybierz 'Guest isolation' a tam uaktywnij 'Guest Isolation' ('Enable drag and drop' oraz 'Enable copy and paste'), jak również zaznacz poniżej 'Enable VMCI'.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 gru 2013, 02:04 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Niestety, powyzsze nic nie pomoglo. A opcji 'Enable VMCI' nie znalazlem, cokolwiek to jest. ;)
A karty sieciowe faktycznie sa w porzadku, skoro wszystkie dzialaja w przypadku Windowsa XP jako 'guest' a zadna nie chce udostepnic internetu Windowsowi 7.
Juz nie mam pomyslow.

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 gru 2013, 08:01 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 10 wrz 2013, 15:17
Posty: 41
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 razy
Napisz co wiecej o samej sieci.
Co to jest lan? Masz w domu swoj ruter czy laczysz sie z jakas wiekszą? (np osiedlowa)
I nasz jaka masz adresacje na wszystkich interfejsach
Wtedy można coś więcej powiedzieć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 09 gru 2013, 19:34 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7391
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
badzi0r pisze:
A opcji 'Enable VMCI' nie znalazlem,

Wybacz, pisałem z pamięci. Nie mając dostępu do najnowszej wersji Workstation. W VMWare Workstation 10 już tej opcji nie ma.
Jak pisał poprzednik podaj szczegóły dot. samej sieci.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 gru 2013, 01:55 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
http://img833.imageshack.us/img833/5082/yynb.png
Jak widac na zalaczonym obrazku, czerwona linia pokazuje jak internet powinien isc do Virtualnego Windowsa 7 Pro (ktory jest zaznaczony jako dolny Windows XP ale juz nie mam sily teraz tego poprawiac) ale nie dochodzi.
Wszystkie adresy sa z jednej puli, reszta tak jak opisalem poprzednio.
Windows XP ma internet i dostep do wszystich komputerow i urzadzen w sieci na kazdej z trzech kart sieciowych 'hosta' (ASRock, Windows 8.1, VMWare 10) przez polaczenie bridge.
Na tej samej maszynie Windows 7 (dolny Windows XP) widzi siec lokalna podczas podlaczenia 'bridge' ale nie ma internetu a na polaczeniu 'NAT', ma internet ale nie widzi sieci lokalnej.
Jakies sugestie?

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 gru 2013, 09:22 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 10 wrz 2013, 15:17
Posty: 41
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 1 razy
Rozumiem, ze adresacje sprawdzałes? (maske, brame, dnsy)?
Dokąd dochodzi Ci tracert (tracert wp.pl)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 10 gru 2013, 10:13 
Offline
V-aplikacja

Rejestracja: 24 wrz 2011, 21:34
Posty: 41
Podziękował: 5 raz
Pomógł: 0 razy
Unable to resolve target system name wp.pl.
A maska, dnsy, adresy wszystko ustawione na stale. Probowalem tez na DHCP ale bez efektu.

_________________
Badzi0r
VMWare Workstation 10.0 @ Windows 8.1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl