Virtual-IT.pl
https://forum.virtual-it.pl/

Win 8.1 + hyper-v + Security Onion
https://forum.virtual-it.pl/viewtopic.php?f=16&t=8074
Strona 1 z 1

Autor:  sogo [ 30 gru 2016, 17:02 ]
Tytuł:  Win 8.1 + hyper-v + Security Onion

Witam,

Jest sobie windows 7 professional z dwoma kartami sieciowymi. Jedna działa normalnie do komunikacji. Druga służy jako interfejs nasłuchujący. Na tym komputerze zainstalowany jest Virtual Box a w nim wirtualna maszyna Security Onion. W VB karta sieciowa ustawiona jest w promiscuous mode i "spięta" z tą drugą kartą sieciową.
Na tą kartę sieciową kierowany jest ruch z całego switcha (mirror port). Efekt jest taki że mam IDS'a monitorującego cały ruch sieciowy w switch'u. Może nie jest to super rozwiązanie ale działa.

Teraz mam pytanie czy można coś takiego zrobić w Windows 8.1 i Hyper-v ? Z tego co widziałem to łatwo jest skierować ruch między Wirtualnymi maszynami ale ja potrzebuję skierować cały ruch z zewnętrznej karty sieciowej do VM Security Onion.

Pozdrawiam

Autor:  Filip [ 04 sty 2017, 09:44 ]
Tytuł:  Re: Win 8.1 + hyper-v + Security Onion

Virtual Switch w Hyper-V nie wspiera trybu Promiscuous, dlatego jednym kliknięciem nie osiągniesz tego co zamierzasz, ale konfiguracja sieciowych usług w tym obszarze jest dość zaawansowana i nie powinno być problemów ze skierowaniem ruch w ten sposób jak opisujesz.

Autor:  Osvald Rick [ 21 lut 2019, 15:35 ]
Tytuł:  Re: Win 8.1 + hyper-v + Security Onion

Być może ta decyzja będzie twoją pomocą.
https://github.com/security-onion-solut ... Deployment

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/