Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostZamieszczono: 10 gru 2022, 21:07 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lis 2008, 13:40
Posty: 2728
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 2 raz
ObrazekByć może już natknąłeś/natknęłaś się na informacje z zapowiedziami nagród konkursowych, a jeśli nie, to ten post wyjaśni wiele... Zapraszamy Cię do wzięcia udziału w konkursie, w którym będziesz mógł/mogła powalczyć o atrakcyjne nagrody. Start konkursu za tydzień. 

-> Czytaj pełen tekst artykułu....


Ostatnio zmieniony 18 gru 2022, 23:33 przez mokka, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 18 gru 2022, 04:56 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 15 gru 2022, 19:24
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Witam
Nie wiem dlaczego, ale napisałem odpowiedź na 1 pytanie i dostałem autoodpowiedź, na 2 już nie ale napisałem z innego maila i otrzymałem. Teraz na 3 i ani z jednego, ani z drugiego maila nie otrzymałem odpowiedzi

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 gru 2022, 16:40 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7391
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Witaj
Alundro pisze:
Nie wiem dlaczego, ale napisałem odpowiedź na 1 pytanie i dostałem autoodpowiedź, na 2 już nie ale napisałem z innego maila i otrzymałem.


Wszystko jest OK. Po prostu tak jest ustawiony autoresponder, że przez pewien czas dla jednego adresu, by nie zaśmiecać skrzynek, wychodzi odpowiedź tylko na pierwszy e-mail. Chcieliśmy uniknąć takiej sytuacji w której ktoś np. dopiero po 24h otrzymał info, że jego wiadomość nie została dostarczona...

Pozdrawiam

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 gru 2022, 19:01 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 15 gru 2022, 19:24
Posty: 2
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dziękuję za odpowiedź bo ja już wysłałem z dwóch maili odpowiedzi, ale z dopiskiem że tylko dlatego że nie dostałem potwierdzenia.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 19 gru 2022, 19:46 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7391
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Alundro pisze:
Dziękuję za odpowiedź... Pozdrawiam


Nie ma sprawy. 3-4 konkursy wstecz, po ogłoszeniu wyników jeden z uczestników złożył reklamację, gdyż był zdziwiony, że nie załapał się na listę płac, pomimo, że pytania mu podpasywały ;-) okazało się, że po analizie logów firewall na hostingu wyciął jego domenę.. w efekcie po przeliczeniu znalazł się na podium. Stąd też pomysł z autoresponderem. Oczywiście moglibyśmy powiedzieć, że to uczestników sprawa by ich e-mail / serwer był pozytywnie weryfikowany... no ale nie o to w tej zabawie chodzi ;-)

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 gru 2022, 03:56 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 20 lis 2022, 17:52
Posty: 3
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Dziś tak dziwnie łatwo, że aż na chwilę się zawiesiłem i przeczytałem jeszcze raz szukając jakiegoś haczyka;-) Czyżby w ostatnim pytaniu szykował się jakiś hard core :D?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 20 gru 2022, 14:35 
Offline
V-desktop

Rejestracja: 19 kwie 2010, 17:07
Posty: 115
Podziękował: 4 raz
Pomógł: 17 raz
Ja już myśłałem że nie będzie konkursu i zapomniałem o nim patrze w sobotę a tam pytania już :-)
Może na jakiś kubek się załapię :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 gru 2022, 15:39 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7391
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
@rocel
Jeśli chodzi o hard core punk to moje ulubione polskie zespoły to Eye For An Eye, Post Regiment i Cymeon X ;-) Choć najwięcej z przeróżnych głośników wydobywa się dźwięków powiązanych z muzyką filmową ;D

@forall
Ogłaszaliśmy już we wrześniu, że będzie to nie mogło być inaczej. BTW. Trochę się przesunęła akcja bo sam zgłosił się jeden potencjalny sponsor z nagrodami ale się skompromitował i nic z tego nie wyszło...:/

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 gru 2022, 20:32 
Offline
V-początkujacy

Rejestracja: 24 lis 2021, 15:21
Posty: 4
Podziękował: 0 razy
Pomógł: 0 razy
Z niecierpliwością czekam na wyniki, a nóż kubek wpadnie :D :cheers:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
PostZamieszczono: 21 gru 2022, 22:00 
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 lis 2008, 02:01
Posty: 7391
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 raz
Pomógł: 138 raz
Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania konkursowe.

Odpowiedź na pytanie 1:
Najkrócej rzecz ujmując, funkcje przypisane do poszczególnych kolorów zespołów:
- niebieski - odpowiada na atak
- czerwony - wciela się w przestępcę
- fioletowy - integruje działania

Odpowiedź na pytanie 2:
W związku z tym, że lista jest spora, nie chcąc zaśmiecać posta podaję odpowiedni URL na stronie VMware.

Odpowiedź na pytanie 3:
W tym wypadku chodzi o Shared Responsibility Model, który mniej więcej u każdego z dostawców prezentuje się bardzo podobnie. Najogólniej rzecz chodzi o to, że za dane i zabezpieczenie dostępu do nich odpowiada użytkownik/firma a za funkcjonowanie warstwy sprzętowej dostawca usługi chmurowej. Kolejny przykład: w wypadku SaaS to dostawca odpowiada za funkcjonowanie i aktualizację aplikacji ale już np. w IaaS instalując aplikację na VM, to my za nią jesteśmy odpowiedzialni (konfiguracja, aktualizacja itd...)

Więcej na ten temat w kontekście SaaS i Microsoft 365 znajdziesz w moim artykule: Korzystasz z Microsoft 365? - Pamiętaj o kopii zapasowej!

Odpowiedź na pytanie 4:
a) Kontener jest utworzony w oparciu o obraz, jest to uruchomiona instancja obrazu
b) default
c) kubectl get namespaces

Odpowiedź na pytanie 5:
Mogło się okazać trochę podchwytliwe dla windowsowców ;-), bo pliki, których nazwa zaczyna się od kropki, to są oczywiście pliki ukryte.
a) ls -a
b) Jest to tzw. shebang czyli #!/bin/bash

Odpowiedź na pytanie 6:
- Microsoft Defender for Office 365
- Microsoft Secure Score

Na ew. uwagi i protesty ;) 48h od publikacji tego posta. Mając na uwadze okres świąteczny, ewentualne komentarze z naszej strony mogą się pojawić z opóźnieniem. Za weryfikację pytań zabieramy się niebawem. Wyniki pojawia się jeszcze w tym roku ;-)

Gdybyśmy nie zdążali podliczyć punktów do piątku, wszystkim uczestnikom konkursu życzymy Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świat Bożego Narodzenia, spędzonych w miłej atmosferze wśród bliskich z dala od komputerów i sieci. A laureaci na prezenty będą musieli poczekać do ok. trzeciego tygodnia stycznia.

_________________
Washi
Jeśli mój post okazał się pomocny, zaloguj się i kliknij na kciuk po prawej stronie ----------->
Chmura obliczeniowa, wirtualizacja,... - https://www.virtual-it.pl/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Copyright © 2008-2023. All Rights Reserved Virtual-IT.pl